Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mihez kezdjek az életemmel?...

Mihez kezdjek az életemmel? Ti (felnőttek) hogy kezdtétek a munkába állást? Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok és most fogok végezni a sulimmal, ami után lesz egy érettségim és egy kereskedői végzettségem.

Nem szeretem a szakmát, nem dolgoznék élelmiszer üzletbe mert gyakorlaton is (annak ellenére hogy nagyon jó társaságot kaptam hála Isten) hányingerem volt az egésztől és életuntan végeztem a rám kiszabott munkákat. Ezen felül nem is motivál hogy ezt csináljam.


Egyetemre nem tudok menni, mert nincs emelt érettségim, de ha szeretnék biztos tudnák csinálni mert nem vagyok lusta és ha kell megtanulom amit meg kell. Szóval nem a pontokkal lenne a baj, hanem hogy nem tudom mi az ami érdekelne és érdemes lenne beleölnöm 3+ évet.


Szakmák közül ami érdekelne az a burkolás, de szüleim, testvérem, rokonaim, egyszóval mindenki akitől tanácsot tudok kérni lebeszél róla, merthogy "nagyon megterhelő és szétmegy tőle a térdem, lehet hogy azt hiszem hogy tetszik nekem, de ők tudják hogy nekem nem fog tetszeni, lehet munkám se lenne stb."

Ők azt tanácsolták menjek el futárnak, postásnak, vagy valami könnyű munkára és közben gondolkodjak mi az ami érdekel. Nem hiszem hogy ez lenne a legjobb választás.


Az lenne a kérdésem hogy ti mihez kezdenétek a helyemben? Tanulnátok tovább? Mennétek ellen a családtagok tapasztalatának? Mit csinálnátok másképp (felnőtt olvasok) ha ismét 20 évesek lennétek?



Azoknak akik végigolvasták és megosszák velem véleményeiket, tapasztalataikat, nagyon szépen köszönöm!

20/F



2020. ápr. 26. 19:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Felejtsd el a rokonaid tanácsait, hogy menj el futárnak, postásnak stb. Ha dolgozni akarsz, menj el a szakmádban dolgozni, nem olyan rossz szakma az. Én szívesen csinálnám. Ha pedig tanulni akarsz, akkor tanulj egy piacképes szakmát. A burkoló jó ötlet, de jó még a villanyszerelő is, főleg, ha napelemeket is szerelsz. Ha most kellene szakmát választanom, én villanyszerelő + klímaszerelő kombót választanék, és halálra keresném magam.
2020. ápr. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tedd le az emelt érettségit és húzzál egyetemre szerintem. Persze olyan szakot válassz, ami piacképes és érdekel is.
2020. ápr. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

Szerintem semmi értelme sem lenne az egyetemnek.

Én 19 éves vagyok,érettségi után eljöttem burkoló tanulónak. Az,hogy nem lesz munkád egy nagy hülyeség,mindig van munka,nálunk még most a vírus alatt is rengeteg. A maga módján persze megterhelő szakma,de nem rokkan bele az ember 2 év alatt. Én azt gondolom,hogy a felsorolt lehetőségeid közül ez a legjobb. A futárkodás sem egy rossz dolog,de itt több a lehetőséged. Idővel tudsz hová fejlődni,akár vállalkozhatsz is! ...arról nem is beszélve,hogy nem szar a pénz. Én gyakornokként még nem keresek,de tudom,hogy a sima segédmunkás 12-14ezer forintot kap/nap. Valljuk be,ez nem rossz pénz, és most csak a segédről beszéltem. Neked papírod lenne ,szakember lennél,nem segédmunkás,így határ a csillagos ég.

Nekem kb 3 hónap múlva jár le a gyakorlatom,akkor derül ki a várva várt fizezés.

Én egy gyors okjt ajánlok (10 hónapos egyéni gyakorlatos),nem pedig egy 2-3 éves napi bejárós iskolát. Nem fognak többet tanítani az iskolában,sokkal hasznosabb,ha elmész teljes munkaidőben egy céghez és élesben nyomod. Gyorsabb tanulás,gyorsabb papír,nincsenek elpazarolt évek,hamarabb látsz belőle pénzt .

Az eleje persze csicska munka,segédkezés,anyagpakolás,segédmunkás élet,de ilyen a ranglétra. Mire oda jutsz,hogy burkolás,már meg fogsz edződni és meg sem fog kottyanni.

Én bátran tudom ajánlani,szép szakma.

Sok sikert a választáshoz!

2020. ápr. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, főleg hogy van aki dolgozik is a szakmában. Szívesen olvasnék még hasonlókat! :)
2020. ápr. 30. 13:53
 5/7 anonim válasza:

Az egyetemi képzéssel sincs baj. Ha mondjuk kényelmes munkára vágysz esetleg informatikus /gazdinfo /marketing/pénzügyes stb stb. Ha szereted ezt és eltudod magad képzelni benne. Ha jó céget fogsz ki nem kell Meg szakadni és így is tudsz fejlődni mellette ha szeretnél.

25/L

2020. máj. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
A burkoló tényleg jo ötlet lehet vállalkozóként is dolgozni úgy meg kifejezetten jo pénzt hoz és nagy rá a kereslet ha tényleg jo vagy. Viszont en mellette elmennék egyetemre is mert fizikai munkát ki tudja meddig tudsz csinálni. Apukámnak szakmája van és imádja de mindig mondja h mostmár fizikailag egyre kevésbé birja és ha lenne diplomája most válthatna valami nyugis munkara ahol szinten jól keresne. Szereti a szakmáját a mai napig, ugyanakkor nagyon bánja h ott hagyta az egyetemet mert a szakmajaba is negyed annyi munkával a többszörösét keresné ha diplomás lenne. Postás és hasonló szakmában viszont nincs előrelépés, 10 év múlva is leveleket hordasz.
2020. máj. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Talán az lenne a legszerencsésebb a helyzetedben,ha dolgoznál egy évet, akár a szakmádban(ki tudja, hátha megszereted közben :) ), akár pl futárként, felkészülnél egy emelt érettségire közben valami olyan tárgyból ami jól ment neked, és hagynál időt magadnak arra, hogy kitaláld mit is szeretnél. Ha megcsinálod az emeltet, abból semmi bajod nem lehet, max úgy döntesz, hogy mégsem akarsz egyetemre menni. Viszont úgy lesz rá lehetőséged akár jövőre, akár ha később gondolnád meg magad(szerintem több év kihagyással a tanulásban sokkal-sokkal nehezebb már megtanulni egy érettséginyi anyagot).

2020. máj. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!