Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » BGE-PSZK azon belül pénzügy...

BGE-PSZK azon belül pénzügy és számviteli szakról valaki mondana tanácsokat?

Figyelt kérdés

Ezen a szakon gondolkoztam mivel elég jól megy a matek viszont nem nagyon találom a honlapon, hogy milyen végzettség kell erre a szakra. Miből kell emeltezni illetve miből érdemes? Hány ponttól vesznek fel államilag támogatottra?

Köszönöm a válaszokat előre is!



2020. ápr. 30. 16:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Megnéztem a ponthatárt: 2018-ban 425 ponttal és 2019-ben 400 ponttal lehetett bejutni erre a szakra a BGE-n. A felvi.hu oldalon elég sok hasznos infót megtalálsz, többek között a ponthatàrokat is meg lehet itt nézni. Egy emelt szintű érettségi és egy nyelvvizsga amit érdemes teljesíteni, ha àllamilag tàmogatott képzés a cél. Nem feltétlenül muszàj hogy matekból legyen az emelt szintű érettségi, a tantàrgyakat itt tudod megnézni: [link]
2020. máj. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépeeen
2020. máj. 2. 15:25
 3/5 anonim ***** válasza:
49%

Ha szeretnél emeltezni, én a matekot ajánlom. Az amit emelt matekon tanulnak az emberek, vissza van kérve itt az egyetemen.

De általánosságban a BGE-PSZK-ról:

Kerüld el, messziről. De komolyan. Hallgatnom kellett volna nekem is azokra, akik anno leszólták. Nem hittem nekik. Mert hogy a BGE mennyire színvonalas (nevetnem kell, mikor ezt leírom). 3 évet tudok magam mögött, elég sok mindent láttam, elég sok emberrel beszélgettem. Az emberek nagy része (beleértve engem is), nagyon megbánták, hogy ide jöttek (BGE-PSZK egyébként). Nemcsak hogy színvonal sincs SEHOL, a tanárok minősíthetetlen stílusa, a számonkérés, minden egy VICC. Kérdezhetnél másokat is a helyzetről, biztos, hogy sok hasonlót hallanál (természetesen kivételek mindig vannak).

Ezt a saját érdekedben mondom, a lehető legjobb szándékkal: kerüld el messziről ezt az egyetemet. Egyáltalán nem igaz, amit anno nekem mondtak, hogy te mekkora előnyben leszel, ha a BGE-n szerzed a diplomádat. Pedig ezért választottam ezt az egyetemet, ami óriási hiba volt (még egyszer hangsúlyozom, nagyon sokan egyetértünk ebben). Van egy kollégám, aki a Zsigmond Királyban végzett, aminek ugye elég rossz hírneve van, hogy nem olyan jó az oktatás. Képzeld, semmilyen előnyöm nincs vele szemben. Kérdezgettem őt is, hogy akik ott végeztek, tapasztalnak valami hátrányt? Nem, tök jól megvannak, köszönik szépen.

Én tök sokáig azt hittem, hogy amit nem szeretek az egyetemben, az az egész felsőoktatásra is igaz. Tévedtem, miután ténylegesen elkezdtem kérdezgetni sok embert, akik máshova járnak. Meglepve tapasztaltam, hogy nagyon úgy tűnik, mindenhol máshol jobb a helyzet.

És tudod mit, én tökre megértem, ha nem hallgatsz rám, mert hát én is csak egy ismeretlen vagyok a gyakorikérdésen, aki ide tévedt, és hát minden egyetemről mondanak jót is, rosszat is. De a lehető legjobb indulatból mondom, hogy ezt az egyetemet TÉNYLEG kerüld el.

De most jó pár kérdéshez is be fogom írni ezt a választ. Mert ha csak EGY embernek is segítek azzal, hogy nem ide fog jelentkezni, már annak is nagyon fogok örülni.

2020. máj. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Énis nagyon sok helyen olvastam rosszat viszont nem gondoltam volna, hogy tényleg ennyire rossz. De így, hogy te is megerősítetted bennem mostmár biztos vagyok benne. Nke lett volna a második hely, de így úgy látszik, hogy az lesz a cél. 😊
2020. máj. 12. 20:49
 5/5 A kérdező kommentje:
Vagy a METUn a pénzügy
2020. máj. 12. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!