Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pénzügy és számvitel FOSZK?

Pénzügy és számvitel FOSZK?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy a psz-foszk keretein belül kinek milyen tapasztalatai vannak? Teljesíthetőség, illetve milyen könyveket érdemes beszerezni? :-) Ha minden igaz felvesznek és szeretnék a lehető legtöbb információval rendelkezni, tapasztalatokra és építő jellegű kritikákat is szívesen fogadok a képzéssel kapcsolatban.

Vállalkozási szakirányra szeretnék menni.



2018. jan. 21. 12:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Foszt nem ismerem és a negatív kritikáimat inkább magamban tartom. Könyvekben tudok segiteni.


Brealey myers modern vállalati pénzügyek

pálinkó-szabó vállalati pénzügyek

sztanó imre számvitel alapjai

róth-adorján-lukács-veit pénzügyi számvitel


Ha nem pont ezek hasonlóak lesznek majd. Számvitelből meg ha lehet minél újabb kiadásból tanulj!

2018. jan. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én elvégeztem a psz FOSZK-ot, csak pozitív tapasztalataim vannak, igaz nem mindegy melyik felsőoktatási intézményt választod hozzá. (Én a BGE-re jártam).

Erős szakmai alapokat adott olyan felesleges buktató-szóró tárgyak nélkül, mint pl matek, statisztika, ami a munkaerőpiacon lássuk be, nem nagy hátrány.

Csoporttársaim - akik valóban komolyan vették - mind el tudtak helyezkedni a szakmai gyakorlat alatt olyan helyen, ahol aztán főállásban maradhattak tovább.

Érdemes belevágni akkor is, ha nem akarsz továbbmenni, mivel az OKJ-nál színvonalasabb képzést nyújt, főleg, hogy felsőoktatási intézmény bocsájtja ki az oklevelet róla. De ha diplomát szeretnél később, akkor is megéri, mert sok tárgyat beszámítanak, jóval könyebben elvégezhetővé válik az alapszak is.


Elhelyezkedési esélyek, fizu pedig csak rajtad múlik, mert lássuk be, manapság inkább a nyelvtudás és a tényleges gyakorlati tapasztalat számít. Hiába gyűjtesz be 5 diplomát 30 éves korodra, ha egy fűszálat nem tettél keresztbe, nem fognak több százezre nettó fizuval fogadni. Ebből a szempontból is jövedelmezőbb a FOSZK, mivel másfél év után elkezdheted gyűjteni a szakmai tapasztalot, így mire leteszed a diplomád jóval előnyösebb helyzetben leszel egy semmit se látott frissdiplomáshoz képest.

2018. jan. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszotokat! Nagyon hasznos volt minden, amit írtatok és külön köszönöm, hogy volt benne saját tapasztalat is.
2018. jan. 21. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!