Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Maradjak vagy kezdjem újra?...

Maradjak vagy kezdjem újra? (egyetem)

Figyelt kérdés
Elsőéves egyetemista vagyok. Szeretnék inkább levelezőre váltani, mert nehezebben bírom a nappali tagozatot mentálisan (ezt nem igazán részletezném) és a mostani egyetemen nincsen levelező ebből a szakból. Érdemesebb lenne maradni vagy inkább kiiratkozni és egy másik egyetembe felvételizni, hogy ott végezhessem levelezőn a tanulmányaimat?

2020. ápr. 30. 20:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Ellent mondasz saját magadnak, ha felmerül az a lehetőség, hogy maradj, akkor mégis csak bíros mentálisan. Ha nem bírnád, akkor meg sem fogalmazódott volna ez a kérdés, de legalábbis nem ilyen formában, hogy nem bírod, de ha úgy van, akkor mégis csak.
2020. ápr. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mit nem bírsz, de ha a nappalit sem birod, akkor a levelezőt sem fogod. A levelező egy bizonyos szempontból nehezebb, nagyobb önállóságot kíván meg, miközben a vizsgák ugyanazok. És a levelezőn bent kell ülnöd heti 1.5 napot folyamatosan.
2020. máj. 1. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem írj listát, pozitívumok és negatívumok. Én hülyeségnek tartottam ezt mindig is, mert minek leírni stb., de az utóbbi időben többször is rászántam magam és ténylegesen többet segített, mintha csak szimplán gondolkodtam volna az adott dilemmán.

Nem tudom, hogy konkrétan miért nem bírod a nappali tagozatot, de adott esetben akár jó döntés is lehet a levelező. Én pl. azért gondolkoztam a váltáson, mert nem szerettem egyetemre járni. Nem volt jó a közösség és a hangulat, nem tudtam új barátokat szerezni, nem éreztem jól magam a szaktársaim között és az órákat sem szerettem (vagy teljesen feleslegesnek éreztem a bejárást, vagy pedig ilyen beszélgetős óráink voltak, amiket én nagyon nem szerettem, mert nem ilyen típus vagyok). Nálunk a levelezősökkel sokkal engedékenyebbek is és sokkal több segítséget kapnak, pl. nekik könnyített követelményekkel kell elvégezniük a tárgyakat (míg mi minden órára kapunk valamilyen házit vagy beadandót, addig nekik van egy vagy kettő egy félévben) vagy pl. megkapják az összes anyagot kidolgozva a vizsgákra (míg mi semmit). Végül nem váltottam, hanem maradtam a nappalin (abban bíztam, hogy azért így mégis jobb oktatásban részesülök és többet tanulhatok, így kaphattam kollégiumot és nem kellett bejárni, ösztöndíj és diákkedvezmény jár és a levelező mellett sem valószínű, hogy tudtam volna dolgozni) és nem bántam meg, de el tudok képzelni olyan esetet, amikor a levelező jobb. Mérlegeld, hogy a te esetedben melyik döntés mivel járna.

2020. máj. 1. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha levelezőre járnál, akkor amúgy otthon láblógatnál mamahotelban? Mert akkor ha már levelező, érdemes lenne elmenni dolgozni. Azt mérlegeld, a munkát is nehezen bírnád-e mentálisan.
2020. máj. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!