Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csak nekem van elegem az...

Csak nekem van elegem az online oktatással?!

Figyelt kérdés
8. osztályos vagyok, elviekben ballagásunk sem lesz, mit ne mondjak nagyon örülök neki... A tanárok annyi feladatot adnak, hogy majd bele pusztulok (beadandók, dolgozatok stb.), amúgy meg kitűnő tanuló vagyok, más esetben ez meg se kottyanna, de úgy érzem, hogy túlzásba viszik. Mindig panaszkodnak nekünk, hogy mennyire nehéz nekik most, meg minden (főleg azok, akiknek csak heti 4 órájuk van), és nem gondolnak bele a tanulók helyzetébe. Vicc az egész... Arról nem is beszélve, hogy a fele osztály le se tolja az egészet, a tanárok nem szólnak rájuk, mások (az osztály "jobbik" része) meg ha a beadandót az utolsó napon küldik el fejbelövés jár... Az érettségiről meg nem is beszélve... Nektek mi a véleményetek ezzel kapcsolatban?

2020. máj. 3. 15:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 8.-as lányom van, általában max. 3 órát tölt iskolai feladatokkal egy nap. Így sokkal több ideje van, mint mikor egész nap iskolában van, délután meg házi, tanulás. Ha kitalálnák, hogy május közepén irány vissza az iskolába, akkor meg azon háborogna mindenki.
2020. máj. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Úgy látszik a gyermekednek reális tananyagot adnak fel, nem úgy mint például az én iskolámban. Ha pedig május közepétől vissza lehetne menni, én úgy gondolom, akkor annyi számonkérés, meg minden lenne... Meg most tetőzik a vírus, miért pont ilyenkor kell a rendszert visszaállítani?! Én esküszöm nem értem ezeket a "nagy embereket"...
2020. máj. 3. 17:30
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Véleményem szerint van aki így akarja bepótolni az elmaradását, ami vagy önhibából/ önhibán kívül lett. Művészeti iskolába járok, nekem pl.: heti 3-4 rajzot/festményt/plasztikát kell csinálni, ezek nem ilyen 45 perces történetek, hanem 2-5 óra. Szerintem jobb a hagyományos oktatás,mert órai magyarázattal több mindent megjegyzek, megèrtek. Matek tanàrom az órát letudja annyival, hogy kidolgozott példák, youtube videó nézés, és feladatsor (gondolhatod mennyit értünk meg). Remélem nem kell május végén vissza menni, mert pl.: az osztály 90%-a használ valamilyen tömegközlekedést minimum heti 2×, kollégiumokat se nagyon tudnák szerintem járvány ügyileg megoldani, persze x számú diák leérettségizett, de akkor se lenne valami jó. Pedig örülnék, ha iskolába lennék ehelyett. Eléggé rossz ez így, de hozzá kell szokni. Esetleg, ha szolnátok, vagy szülők szólnának az osztályfőnöknek, vagy igazgatónak a tananyag csökkentése miatt? (Egy 16 éves szakgimnazista)
2020. máj. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

#3 vagyok

Az is kissé zavaró, hogy páran nem hajlandók még a feladatot se elolvasni. Megkérdezik minimum 10×, hogy mit kéne csinálni, pedig feketén-fehéren le írta a tanár.

2020. máj. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!