Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fellehet készülni emelt...

Fellehet készülni emelt informatika érettségire ilyen kevés idő alatt?

Figyelt kérdés

Nem rég vettem észre, hogy kaptam behívót... abban a tudatban voltam, hogy a korona miatt nem is mehetek (mert már van érettségim).


14 nap áll rendelkezésre. Semmi másra nem kell koncentrálnom, így napi 10 óra gyakorlást szánok rá.

Cél: 120 pontból 70.

Régen elkezdtem programozni tanulni, C#... nagyon alap dolgokig jutottam anno (if-else, switch-case, for/while/do while ciklus). Acces, excel, powerpoint, kompozert sose nyitottam meg kb. Szóval szinte semmit se tudok.


14 napot így terveztem elosztani:

Word - 1 nap

Excel - 1 nap

Powerpoint és Kompozer 1 nap

C# - 4 nap

Acces - 4 nap

Utolsó 3 napban pedig a végső gyakorlás egyben (korábbi érettségi feladatsorok megoldása).


Ennyi idő alatt egyáltalán lehetséges, vagy nyugodjak bele, hogy buktam a 40 ezer forintot és ne tanuljak egy percet se?

Egyébként az informatika nem áll messze tőlem, hálózatos okj-m van. Viszont az érettségis témakörökkel sose foglalkoztam.


Acces és a prog a legnehezebb... esetleg valami stratégia ezzel kapcsolatban? Gondolok itt arra, hogy az egyik témakört hanyagolom, hogy a másikra több idő jusson.


2020. máj. 4. 01:14
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
4 nap alatt esélytelen hogy megtanulj programozni.
2020. máj. 4. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem buktál 40 ezret. Ha lemondod ősszel mehetsz. Nem kell újra fizetni.
2020. máj. 4. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
17%
Április 20 ig lehetett lemondani!
2020. máj. 4. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
18%
Bukta.
2020. máj. 4. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
Csinalj meg ma egy regi emeltszintut. Megy 40-50%-ra? Akkor szerintem lesz esely 70/120-ra
2020. máj. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Nem bukod az árát, nézd meg az I/c pontot!


[link]

2020. máj. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nekiugrottam a programozás résznek, és tényleg nem lehet 4 nap alatt letudni (nagyon nem :D). Reither c# könyvét olvasgattam. Kő papír ollós, egyszerű számológép, számkitalálós játékok, és ehhez hasonló programocskák mennek. Tömbökkel is nagyjából tisztában vagyok, min max keresés megy rajtuk.

Viszont az objektumorientált programozásnál kisült az agyam... Sokkal több idő kellene hozzá.

Néztem youtubeon videósokat, akik érettségis feladatot oldanak meg.

Egy baj van ezzel, hogy ők kimaxolnak mindent, full oop-ba tolják, pedig egyszerűbb (viszont ronda) megoldással is ellehet érni jó pontokat.

Ha a programozásnál legalább 20-hoz közeli pontszámot összekaparnék, akkor jó is lenne.

Eddig nagyon úgy áll a dolog, hogy nem tudnék felkészülni... de legalább a pénzt visszakapom. Köszönöm a válaszokat!

2020. máj. 4. 22:44
 8/9 anonim válasza:
Szerintem fel tudsz, ha a tervezett tempóban haladsz, programozásnál ha a csak a felét eléred plusz a word es excel max pontos meg access fele az már nem lehet rossz végösszeg. De ha úgy érzed nem, akkor ott az október :) Én kb fél év alatt készültem fel majdnem 0-ról és már nagyon jó pontokat érek el.
2020. máj. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

8# Igazad lett, feltudtam készülni. Neked végül jól sikerült?


74 pontom lett összesen (szóval a cél teljesítve).

Programozásból 12 lett csak, de ennek is örülök, mert a "hello word"-től kellett kezdenem, és 3-4 napot tanultam rá.

2020. máj. 28. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!