Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Eltések! Melyik kolik a...

Eltések! Melyik kolik a legjobbak?

Figyelt kérdés

Ti hogy írnátok be őket, milyen sorrendben?

Főleg a közösségi élet érdekel.

És melyikekbe könnyű/nehéz bekerülni?

Köszi!



2020. máj. 4. 17:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez az én személyes véleményem és rangsorom, mások bizonyára máshogy csinálnák:


1. KCSSK, de oda elég nehéz bejutni, nagy adag szerencse kell hozzá, vagy ismerned kell ottani kolHök-ös embereket, akik a felvételit csinálják. Az egyik legjobb színvonalú koli, és talán itt a legnagyobb/legjobb a közösségi élet is. Olyan ez, minthogy minden egyetemnek van AZ A bizonyos kolija, és az ELTE-nek ez a KCSSK.

2. NUK, azaz Tétény, a legfrissebben felújított, legmodernebb, a közösségi élet most nem tudom, milyen lehet, mert én a felújítás előtt jártam ott sokat, és akkor még jó volt.

Nagy hátránya, hogy nagyon messze van a belvárostól, annyira messze, hogy jobban megéri vonattal bemenni Kelenföldre vagy a Délibe, mint BKV-zni (azonban a környék, ahol van, meglehetősen jó, ott a Campona, nagy Tesco, igazából minden, ami kell)

3. NFK, kicsit szoc hangulatú épület, de elég rendben van, viszonylag kicsi a koli, szóval nehezebb bejutni. Közösség szempontjából furcsa, mert az épületben maga a koli csak az 1. emelet, a többi emeleteken szakkollégiumok osztoznak, amik zárkózottabbak ilyen szempontból. Ezeken belül értelemszerűen nagyon pörög a társasági élet, a sima NFK-ról annyira nem tudok nyilatkozni, néha vannak rendezvények. (egy pszicho/peda, egy természettudományos, és egy társadalomtudományi szakkoli működik még itt)

4. DUK, a lakóblokkok olyanok, mintha egy-egy fullos, háromszobás lakás lenne, és a 3 szobában leosztva 10 ember lakik. Elég érdekes, nagyon nem koli hangulata van a kis „lakásoknak”, nagyon jó helyen van, jó a környék (Városliget mellett, VII. kerület), könnyen elérhető a belváros. Nehéz bekerülni, mert nem túl nagy, és túlnyomó többségben gyógypedesek és tanítósok vannak ott, mivel az épületben működik egy általános iskola is, és oda járnak gyakorlatra a BGGYK-s/TÓK-os hallgatók.

5. KUK, na ez már valamelyest lepukkantabb hely, de még tűrhető ‒ van, aki szerint egy lepratelep, van, aki szeret ott lakni, és azt mondja, nem vészes, ennek ellenére abban mindenki egyetért, hogy ‒ ez egyértelműen nem egy Hilton. 😂 Határozottan van közösségi élet, sőt, itt kolis identitás is van, akiket innen ismertem, büszkék voltak, hogy KUK-osok voltak

6. VUK, és a lista legalja, ahol én is laktam 5 évet. Úgy kell elképzelni, mint az Éhezők viadala 12. körzet, és ha valaki megtudja, hogy VUK-os vagy, úgy néz rád, hogy „uuuhhh...😕” együtt érez és/vagy elismerését küldi feléd, hogy te bizony nagyon szívós lehetsz 😂 Nagyon szocreál, nagyon lepukkant, minden évben próbálják toldani-foldani, de hiába. Nemcsak az épület, de a közhangulat is deprimáló. Ez az a hely, ahová igazából senki nem is jelentkezik, mégis ide kerül. A társasági élet elég ambivalens: a programokra alig-alig jár pár ember, bulik sem szoktak túl nagyok lenni; ennek ellenére, az ebben a koliban lakó legszarkasztikusabb, legcinikusabb emberek mindig megtalálják egymást, és kis létszámban nagyon jó, összetartó közösség szokott kialakulni, és itt életre szóló barátságokat lehet kötni, mert van egy ilyen általános „jobb közösen szenvedni és röhögni rajta” hozzáállás. Mintha az ELTE tudatosan elkötné az egyik lábujját, és nézné, ahogy lerohad, majd magától leesik, mert nincs rá pénze (vagy szüksége? nem tudom). Amikor innen elköltözöl, és megtapasztalod, milyen, amikor nincs összeszarva/összerecskázva/összemenstruálva az amúgy koedukált wc/zuhanyzó, nincsenek női bugyik a wc-be tömködve, hatalmas felüdülés 😂

2020. máj. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ja igen, az ADK-t meg kihagytam :D

Nagyon hasonló maga az épület is, és a hangulata is a VUK-hoz, de azért annál egy fokkal jobb, és közelebb is van a belvároshoz, mondjuk azt mondják, a Dürer elég hangos mellette. Közösségi élet szempontjából nem tudom, milyen lehet ott, de valószínűleg átlagos

2020. máj. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2020. máj. 5. 15:56
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
ADK-s voltam, nem volt rossz, de csak azért, mert 2-ből egyik szobatársam sem lakott ott az idő 90%-ában, introvertált emberként nem tudom, hogy bírtam volna abban a kis lukban, nehéz elvonulni. Ha már tudod, kit akarsz szobatársadnak, és tudod, hogy eltűröd, akkor jó tud lenni, mert csak ketten laktok együtt. Nagy előnye, hogy jó helyen van, a túloldalon van a városliget, troli megálló szintén, 10 percenként jön troli, azonban vigyázni kell, mert amikor én ott laktam, kb. heti szinten lerobbant...
2020. máj. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. máj. 20. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!