Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne szebb hangszínem?

Hogyan lehetne szebb hangszínem?

Figyelt kérdés
Elméletileg nagyon szép hangom van, én folyamatosan képzem és járok tanárhoz is, viszont én valami miatt nem vagyok megelégedve vele. Amikor meghallom egy videón magam egyszerűen az jut eszembe, hogy te jó ég mennyire kislányos...... Oké oké tudom rengeteg idő még képzett jó hangja lesz egy énekesnek, de akkoris:D van lehetőség ezen javítani? Esetleg léteznek ilyen trükkök, gyakorlatok vagy beéneklések?

2020. máj. 5. 01:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Ülj le a töükör elé és álmodozz. Az nem kerül semmibe.


A hangszín adott, per genetice, szétcseszni lehet pl. bagó és ivászatok), de javítani aligha. Ha nincs tehetséged, akkor hiába nyávogsz. Ha pedig van, akkor elfogadod a hangszínedet olyannak, amilyen.

2020. máj. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A saját hangját mindenki furcsának hallja amikor visszahallja. Egyszerűen azért, mert megszokta a belső hangját. Az énekléshez viszont fontos, hogy halld magad "kívülről" is, ezért van a színpadon feléd fordított hangfal is, vagy fülmonitor. Ha jól hallod magad, könnyebb eltalálni a hangokat. A kérdés, hogy milyen felvételen hallod magad vissza? Ha telefonnal veszed fel, vagy PC headsettel, az nem elég jó minőségű. Ne hagyd magad becsapni, nem a hangod a rossz, hanem a felvétel. Ha komolyabban szeretnél foglalkozni vele (fellépni, online énekelni), vegyél egy minőségi audió interfészt és minimum egy színpadi dinamikus mikrofont, de ha van pénzed, inkább valami jó kondenzátort. Na az tényleg úgy szól amilyen a hangod.
2020. máj. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mobiltelefonnal veszem fel😅 és valójában élőben, amikor egy jó akusztikájú teremben hallom magam vissza, akkor pedig tetszik, de telefonról olyan furcsa.
2020. máj. 5. 10:13
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor ez a gond. A párom énekes és van fentebb leírt profi felszerelésünk. De most a kijárási korlátozás miatt Budapesten rekedt, nem tudja használni, így telefonnal vette fel a hangját. Ha hiszed ha nem, pont azt vettem észre mint te. Olyan "kislányos" a hangja a telefonos felvételen. Míg a profi felszereléssel készült felvételeken olyan mint ahogy élőben is hallom.
2020. máj. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#3 Igen én is megfigyeltem:) például, amikor decemberben felléptem, akkor fellépésnél egyszerűen sokkal de sokkal másabb, szebb és jobb volt a hangom, de közbe levidiztek telefonnal és onnan visszahallgatva.....😅

Gondolkoztam, hogy én is veszek felszerelést, de nem tudom, hogy megtudnám e engedni magamnak

2020. máj. 5. 11:08
 6/6 anonim ***** válasza:
A miénk, a legegyszerűbb de márkás interfésszel, egy belépő szintű professzionális fejhallgatóval és egy kifejezetten éneklésre szánt dinamikus mikrofonnal kb 38 ezerbe került. Megéri, olyan hallgatni rajta a vele készült felvételeket, mintha mellettem énekelne. De egy zenei CD is százszor jobban szól, mint a számítógép hangkártyájára dugott olcsó fülessel.
2020. máj. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!