Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Jól beszélek angolul (c1) és...

Jól beszélek angolul (c1) és meg is értik, sosem volt rá panasz, én mégis szeretnék szebb kiejtést. Hogyan lehet javítani rajta? Amerikait vagy britet érdemes választani?

Figyelt kérdés

Magyarországon élek, itt is dolgozom, "beszélgetős" munkahelyem van. Az angol nyelvtudás döntő fontosságú a munkámban és a további szakmai fejlődésem során is. Ezért is fektetek rá nagy hangsúlyt. Nagyon Hunglish a kiejtésem, csak magyar nyelvű tanáraim voltak egész életemben és nem túl szép kiejtésűek. De hálás vagyok nekik, hogy megtanítottak. Most viszont szeretnék egy szinttel közelebb lépni az igazán szép angol beszéd felé, de nem tudom, egyedül otthon milyen technikákkal tudok ezt elérni. Filmeket csak eredetiben nézek felirat nélkül, audio könyveket hallgatok és hasonlók. Az értésem szuper, a beszélt angolom évek óta semmit nem javult (napi 4-5 órában biztosan angol szól a környezetemben). Szóval az egészen biztos, hogy ennyi nem elég.


A másik dilemmám, hogy ha neki is ülök, és aprólékosan másolni kezdem egy videón egy adott személy kiejtését, szóról-szóra, ami talán segíthet, akkor amerikai vagy brit kiejtést válasszak? Az amerikai mintha elterjedtebb lenne, jobban is értik, de a britnek szebb a hangzása, azt igazán élvezem hallgatni, szívesen is beszélném. Mit gondoltok?


Aki tényleg szuperül beszél angolul, elmesélné hogyan tett szert szép kiejtésre? Minden tippet, ötletet, tanácsot köszönök!



2018. júl. 16. 12:28
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
* tudok = tudom (elnézést az elírásért, nagyon gyorsan gépeltem :)).
2018. júl. 16. 12:30
 2/20 anonim válasza:
100%

Akcentusod mindig is lesz.


Angol nyelvterületen tudnàl rajta javítani.

2018. júl. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Azt nem hiszem, hogy csak magyaros kiejtésre vagyok képes. Még azért tennék érte, mielőtt feladom :) Utazni sajnos nem áll módomban, soha nem is jártam angol nyelvterületen. De nem hiszem, hogy a mai világban az internet segítségével és videók millióival ne tudnám valahogy legalább picit csiszolni az akcentusom.
2018. júl. 16. 12:40
 4/20 Miss Endzsi ***** válasza:
94%
A legjobbaknál, akik Angliában dolgoznak is kihallani ki a magyar:)
2018. júl. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Attól senki nem a legjobb, hogy Angliában él. Főleg, ha 90%-ban magyarok között beszélget, mert családostól ment ki és van max.3 ismerőse kint, amiből 2 lengyel vagy szlovák.
2018. júl. 16. 13:45
 6/20 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
A nagykövetségnél dolgozókra értettem.
2018. júl. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
46%

"Attól senki nem a legjobb, hogy Angliában él."


Really? Angol nyelven dolgozik, ügyet intéz, szórakozik, de az olyan, mintha itthon élne...


A legnagyobb baromság, amit írtál, hogy video alapján leutánoznád valaki kiejtését.


Meg ez a dilemmád, de ne vedd bántásnak, az anerikai és brit angol között vicc, tekintve hogy elvileg felsőfokúd van.


Nem tudod mit nevezel "szép angolnak", nekem sleciel az, ahogyan Amy Adams beszél.


De ne higyj nekem, első kommentelő vagyok! Igenis külföldön lehet a kiejtést igazán elsajátítani, de leginkább születni kell rá (anyanyelv)!

2018. júl. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Van amikor nincs értelme sokat gépelni. Ez egy ilyen volt. Kár. Végig reménykedtem hogy lesz itt valami használható ötlet. De csak a szokásos feszültségventillálás megy mint mindig.
2018. júl. 16. 16:22
 9/20 anonim válasza:
82%

Adtunk ötleteket.


Egyébként nem tudom mit érzel Hunglish-nak, hogyan ejted a szavakat... Nyilván angolul ejted ki, a magyar akcentust meg lehet javítani, de otthonról videokat utánozva esélytelen.


Te nem fogadsz el semmilyen élítő jellegű tanácsot.

2018. júl. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Nos, én otthon alkalmazható tippeket kértem kiejtés javításra. Az egyetlen tanács az volt itt, hogy költözzek külföldre, tehát ez sem releváns válasz. Te milyen más tippet látsz? Mert én semmit azon túl, hogy kiadjátok itt a frusztrációtokat és hülyének neveztek. Remélem, legalább a családtagjaid profitálnak annyit belőle, hogy nekem mondod és nem nekik.
2018. júl. 16. 16:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!