Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Óvó nénik! A testnevelés óra...

Óvó nénik! A testnevelés óra nálatok hogy néz ki? Így ahogy leírtam lent?

Figyelt kérdés

Óvónőnek tanulok és jelenleg mi csak szaknyelvet, elméletet tanulunk. Jövőre lesz majd gyakorlatunk, tesivel kapcsolatos.

Mi most vesszük a tornát, mintpéldául szekrényugrást, kézállást, bukfencet előre, hátra.


Azt szeretném kérdezni, hogy ez valójában is így zajlik és az óvónők megtanítják a kicsiknek már óvodában ezt?


Számomra ez az egész azért furcsa, mert gyerekként én csak arra emlékszem, hogy minden tesin a gumilabdán pattogtam és semmi több.


Én is azt gondolom, hogy az a jó, ha mindennel minél hamarabb megismerkednek a korukat is figyelembe véve, de ezekre mennyire van lehetőség egy mondjuk vidéki óvodában?


Hogy néznek ki a nagytesi foglalkozások és mennyi van egy héten?


A nagy tesik úgy vannak mint ahogy az egyetemen oktatják a való életben is? Minden nap játékkal kezdetek, majd gimnasztikáztok, aztán megtanultok valami labda/torna/atlétika elemet és ismét játék? Mert nálunk ezt tanítják és nem vagyok biztos benne, hogy ez óvodában tényleg így megy -e, mert nekem inkább az általános iskolából rémlik, hogy így van felépítve.


Köszönöm előre is a választ!



2020. máj. 7. 09:02
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Tapasztalatom alapján a legtöbb óvodába nem is tartanak tesit. Valaki kiszokott néha menni. Vagy legalabbis nagy tesit nem.
2020. máj. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%
Az egyetemen teljesen más amúgy, mint a valóságban. Közel sincs az elméleti rész a gyakhoz. Sőt a gyakorlóovi sincs közelébe se annak ami a valóságban van.
2020. máj. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%
Rokon gyerek nemrég volt ovis, ha jól emlékszem náluk annyi volt, hogy nagy teremben fogócskáztak
2020. máj. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem most voltam ovis, ~12 éve de nálunk tisztán emlékszem, hogy volt szekrényen bukfenc, kézen/fejen állás. Kidobós, labda pattogtatás is.
2020. máj. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!:) Kicsit eltérők. Biztosan ovi válogatja. Majd akkor kitapasztalom nálunk mi lesz!!

Szívesen megtanítom nekik, de számítok rá, hogy nem mindegyikőjüknek fog menni!!

2020. máj. 7. 17:17
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálunk nem rendszeresen volt tesi, pár alkalomra emlékszem, mikor zenére tornáztunk. De ilyen szekrényugrás, labdajáték, kézállás nem volt, ezek csaj általános iskolában jöttek elő.

Sok sikert a gyakorlathoz! :)

2020. máj. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nálunk nem volt ilyen. Főleg nem ebben a helyzetben, hogy ennyi pénzért még ezt is elvárnák tőlük.
2023. máj. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!