Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki 20 év...

Van itt olyan aki 20 év felett jött rá, hogy mit akar? Az is lehet ugyanúgy sikeres és ugyanúgy “befuthat” karrier szempontból?

Figyelt kérdés

23 évesen fogom kezdeni az egyetemet. Eddig okj-ra jártam, dolgoztam és jártam egy évet egy másik szakra. De azt otthagytam mert nem szerettem.

Úgy érzem, hogy elrontottam az életemet ezzel. Mert előtte is nézegettem de nem mertem belevágni, amit most már bánok.

Nagyon rosszul érzem magam emiatt. Más ennyi idősen már végzett egyetemen és már dolgozik.


2020. máj. 7. 14:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

75 éves a legidősebb magyar aktív egyetemista vagyis már több kell legyen, mert annyi volt amikor felvételizett.

Levelező tele van 30+-os diákokkal, még csitri vagy :)

2020. máj. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha az ember csak felnőtt korára ismeri meg a körülvevő világot, akkor csak erre számíthat. Ez nem az ő hibája, hanem a (családi és intézményes) nevelés hiányossága.
2020. máj. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
36 évesen adódott lehetőségem a váltásra. A saját mércémmel mérve sikeres vagyok.
2020. máj. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én hasonló cipőben járok mint te, csak nem jártam okj-ra. Egyetemen szarakodtam 2-3 évet mire rájöttem hogy én ezt nem is akarom meg nem is tudom elvégezni, ráadásul egy haszontalan szak volt. Én 22 és fél évesen fogom kezdeni az egyetemet ha felvesznek, de ha nem, akkor jövőre ugyanúgy próbálkozok. Először mikor kiiratkoztam az első szakomról, szóba se jött, hogy újra felvételizzek mert hogy az megint 3-4 év. De mostmár nem igazán érdekel, tudom, hogy el kell végezzek egy normális szakot és nem érzem magam lekésve semmiről. Arról nem is beszélve, hogy szerintem az egyetem is könnyebb lesz mert másképp állok a tanuláshoz meg időközben megtanultam tanulni. Hidd el, még így is időbe jöttünk rá, hogy lépnünk kell. Hajrá 😃
2020. máj. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én meg most kezdem 24 évesen. Egyáltalán nem rontottad el az életed, ne hasonlítgasd magad másokhoz. Az a lényeg, hogy most már rájöttél, mit szeretnél.
2020. máj. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

19-23 éves koromig egy gazdasági alapszakon tanultam, amit végül nem fejeztem be. 4 és fél év alatt nem sikerült befejeznem... Nagyon rossz eredményeket értem el, mert igazából egyáltalán nem érdekelt a szak.

24 évesen kezdtem el egy programtervező informatikus felsőoktatási szakképzést - ami egy 2 éves gyakorlatorientált egyetemi képzés, de nem diplomát kapsz a végén -, jelenleg a kötelező szakmai gyakorlatot csinálom egy nagy IT-s cégnél, mint szoftverfejlesztő gyakornok, és imádom. :) A szakmai gyakorlat után is már van fix munkám, jó fizetésért. 2-3 év múlva pedig szeretném majd folytatni a tanulást a programtervező informatikus alapszakon, estin vagy levelezőn. :)

2020. máj. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#6

Szabad tudni, hogy milyen típusú képzés, vagy hogy keressek hasonlót?

2020. máj. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

19 évesen jöttem rá, hogy az NKE-re akarok menni, és nincs meg sem a megfelelő állóképességem, sem nyelvet nem beszélek, az érettségimet is elrontottam, és a szememet is meg kéne műtettni.

Hónapok óta kitartóan edzek, és nyelvet tanulok, valószínűleg jövőre meglesz a nyelvvizsgàm, jövő októberben pedig két emeltet fogok tenni. Ha minden jól megy 22-23 évesen kezdhetem az egyetemet.

Bánom? Nem. Ez kellett, hogy gyökerestől változtassak az életemen.

2020. máj. 8. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!