Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális, hogy sokkal nyugodta...

Normális, hogy sokkal nyugodtabb vagyok miután megszereztem a diplomát, miközben ugyanúgy semmi okom nem lenne rá?

Figyelt kérdés

Az okok a következőek ami miatt továbbra is idegeskednem kellene és nem engedni ennek a csalóka nyugalomérzetnek:

* úgy sikerült az államvizsga, hogy nem voltam gyakornok, ergo nulla szakmai tapasztalattal vágok neki

* nyelvtudás továbbra is konyhanyelvi szintű angol

* jóval elmúltam 25 tehát hendikepem van a többi pályakezdővel ráadásul sok-sok év tanulás után lett meg a diplomám (szakváltást is beleértve)

* 1. pontra visszatérve az egyetemen nem szereztem piacképes használható tudást ráadásul a soft-skilljeim (kommunikáció, attraktív megjelenés, EQ) is átlagon aluli.

* Továbbra is szüleimmel élek, nincs fizetésem és barátnőm


Mégis ezek ellenére a pillanatnyi nyugalom és hamis biztonságérzet tölt el pedig tudom, hogy még egy hónap és már kezdeni fog égni a talpam alatt a föld, mert munkába kell állnom. Az is elég vészjósló, hogy poénból jelentkeztem egy helyre és természetesen vissza sem válaszoltak eddig. Az önéletrajzom a diplomán kívül egy nagy nulla, de valahogy mégis nyugodt vagyok, mert hosszú idő után elértem egy célt és végre diplomásnak nevezhetem magam.



2020. jan. 15. 12:01
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem normális, hogy nyugodt vagy, de érthető, h egy gonddal kevesebb. Szerintem sokan túlértékelik a diplomát. Egy jó autószerelő, vagy hidegburkoló még érettségi nélkül is jobb helyzetben van, mint te most.
2020. jan. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!