Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen szakmát érdemes tanulni...

Milyen szakmát érdemes tanulni, amivel elhelyezkedhetek? 18L

Figyelt kérdés
Érettségim van, valamint egy nyelvvizsgám angol nyelvből. Lány vagyok,így az autószerelő, villanyszerelő, stb szakmák nem jöhetnek szóba. Mit érdemes tanulni,amivel el tudok helyezkedni egy nagyvárosban? (Nem Budapesten)
2020. máj. 9. 23:01
 1/5 anonim ***** válasza:
65%
Csak te tudod miben vagy jó/mi érdekel.Például ha megy a matek akkor mérnök.Esetleg logisztikai feladatok egy nagyobb cégnél.Ha szereted a szigorú szabályrendszert akkor rendőr/katona esetleg katasztrófavédelmi tiszt.Tanulhatsz jogot és akkor ügyvéd/bíró stb elég sok a választási lehetőség és persze fontos a pénz is de elsősorban tényleg azt nézd amit élveznél is.
2020. máj. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 b1812567 ***** válasza:
90%

Egyrészt, miért ne jöhetne szóba autószerelő, villanyszerelő, stb?


Kérdés, hogy mihez lenne kedved, mi az ami jól megy, érdekel?

Ha reál szakok, akkor mehetsz infós, matek, programozás irányba. Esetleg közgazdaság, valamilyen pénzügyi terület.

De az is hasznos, ha több nyelvet jól beszélsz. Azzal, pláne ha van mellé - gyakorlatilag bármilyen - felsőfokú végzettséges, multiknál is el tudsz helyezkedni és lépegethetsz előre a ranglétrán. (Multiknál sokszor saját képzések vannak, mind a munkakörre amire felvesznek, mind az előrelépésekhez.)

2020. máj. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól értem, akkor nem akarsz egyetemre járni, hanem valamilyen szakmát szeretnél tanulni. Egyrészt a villanyszerelést én is átgondolnám a helyedben, annyira nem nehéz fizikai munka, viszont nagyon keresett. Másrészt szakács például? Vagy banki ügyintéző? Azt hiszem ez utóbbihoz nem kell diploma.
2020. máj. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Programozó, mérnök, fényképész, vállalkozó, Stylist, Eladó, Fodrász, stb...
2020. máj. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Gondolom azért esik ki az autószerelő stb., mert lányként nem ezek a dolgok érdeklik, hanem a “lányosabb” területek. Ez most szexistán hangzik, de én is így vagyok ezzel, hogy ezek a tipikusan “férfi” szakmák nem tetszenek és nem tudnám elképzelni magam azokon a területeken.
2020. máj. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!