Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » SOS! Melyik szak amit itt nem...

SOS! Melyik szak amit itt nem hordanak le, VAN ÉRTELME, és amelyikkel el lehet elhelyezkedni? (Hiába lenne jó mérnöknek vagy orvosnak tanulni, ha egyszer nem is vennének fel. ) Melyik szak ér valamit a lent felsoroltak közül? Indokoljátok!

Figyelt kérdés
A pontjaim alapján a legtöbb bölcsész-, társadalomtudományi-, és agrár szakra felvennének. Érdekel a természetvédelmi mérnöki és a vadgazda mérnöki is, csak kíváncsi lennék hogy ha valaki ezeket elvégzi, és jelentkezik egy állásra de például a vetélytársa környezetgazdálkodási agrármérnök, akkor kit választanak? És ezekkel külföldön el lehet helyezkedni? Tárgyak amik nem mennek: matek, kémia, közgáz, számvitel, pénzügy. Tehát gazdasági és természettudományi (bármennyire is érdekel a csillagászat, földrajz), műszaki terület kilőve! Könnyen tanulok nyelveket, érdekel a természet (állatok, növények, bolygók, földrajz), szeretem a kultúrákat, nyelvtant. Infó-könyvtárat nem tartom hasznosnak, kommédiára fel sem vennének a 455-ös ponthatár miatt. A szabadbölcsészet jött még szóba, bár, nem túl biztató amit hallok róla. Amiket írtam, azokhoz mindhez azt olvasom, hogy protekció kell az elhelyezkedéshez, hát kérdem én, hová nem kell a mérnökin kívül? Levelezőn megyek, ez az utolsó esélyem! Lényegében talán az agrár ahová lenne esélyem és elég pontom is, viszont kb. a fent említett 2 szakon nincs annyi matek, kémia, a többin nagyon sok, nem bírnám főleg munka mellett... Kicsit összevissza lett, de kérlek, segítsetek! Már kiírtam ezer kérdést, de nem válaszolnak, kétségbe vagyok esve! Péntek estig dönthetek! Köszönöm!
2014. febr. 13. 00:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is kétségbe vagyok esve. Nekem se mennek ezek a tárgyak. Én kommunikációra mentem, most vagyok végzős. És tudom, hogy ezzel nem tudnék elhelyezkedni. Szóval, megyek okj-ra. Otthoniak azt szeretnék, ha mesterre mennék, de sztem felesleges. Nem tudsz valamit a grafikusok elhelyezkedésének az esélyeiről? Csak, mert arra gondoltam, hogy esetleg grafikusnak tanulnék.
2014. febr. 13. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Segítenék neked, de nem fogod megfogadni amit mondok.

VSzeptembertől vár rád három jó év egy BA-szakon, buli hegyek, utána komoly karriered lesz Birminghamben, ahol ha ügyes vagy, felküzdheted magad akár a fehér mosogatóig is.

Ha esetleg mégis érdekel hogy hogy tudod ezt elkerülni, keress meg.

2014. febr. 13. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Első: a rajz nekem is jól ment, jártam is egy festőművész óráira évekig, de nem a rajzos középsulit választottam, mikor volt rá lehetőség. Onnan pedig egyenes utam lett volna egyetemre. De OKJ-n - az én véleményem szerint és a hallottak alapján - semmi értelme megcsinálni az alkalmazott grafikust. Miért nem próbálod meg a felvételit valamelyik képzőművészetire? Egyébként én is most fogok egy OKJ-s szakmából vizsgázni, mint cukrász, és hiába állítólag keresett szakma, nem látok egyelőre esélyt az elhelyezkedésre. Mióta leérettségiztem itt szenvedek, hol van munkám (kocsma, gyár), hol nincs. Mindenhol diplomásokat keresnek. Még az andragógia ahol430 a ponthatár talán felvennének, de onnan sem hallani jókat elhelyezkedés szempontjából.

Második: köszi, de Anglián, Németországon, meg a szobalányságon túl vagyok. Nem érdekelnek engem a bulihegyek, meg a hasonló baromságok, már így is elég sok évet elpazaroltam az életemből, lassan 26 éves leszek, és még nem volt egy normális, nem minimálbéres munkahelyem. Már nagyon elegem van, nem tudom mihez kezdjek... Mások eddigre rég túl vannak a diplomán, biztos állásuk van és családot terveznek, én meg évek óta itt tipródom egyik munkahelyről a másikra, mert csak egy sz*ros érettségim van meg egy sz*ros nyelvvizsgám. Kit érdeklek? Ezért gondoltam ezeket a term.véd mérnök, vadgazda mérnök, andragógia szakokat, hátha ezekkel még lehetne kezdeni valamit. Mindenhol a fejemhez vágják idióta asszisztensi (kávéfőzős, fénymásolós) interjúkon hogy nem ártott volna továbbtanulni. Kíváncsi vagyok a véleményedre, ha kifejtenéd bővebben! Bocsi hogy hosszú lett...

2014. febr. 13. 08:14
 4/11 anonim ***** válasza:

A második vagyok.

Nem vagy lemaradva semmiről. Én 37 vagyok és még csak maost van folyamatban az első diplomám, gépészmérnök leszek.

Hogy hogy jutottam el idáig az hosszú történet lenne, gondolom nem is nagyon érdekel.

Mivel időhiányban vagy, súgok valamit: van egy olyan lehetőség az agrár képzésen belül hogy élelmiszermérnöki.

Nem csak a Corvinuson oktatják. Ha nem lenne ennyire női jellegű, biztos hogy azt választottam volna.

Előnye lenne számodra, hogy pl. csak 2 félév matek van. Az elhelyezkedés viszonylag könnyű ezen a területen.

2014. febr. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Második: Te vagy az, aki egy andragógiára készülő lánynak ezt írta? "Szépen hangzik. De bármelyiket választod a fentiek közül, egyenes az utad Birminghambe egy jó zsíros mosogatói állásba. Embereld meg magad légy szíves, ha jó vagy infóból, gyere mérnöknek. Nem bánod meg."

Csak mert itt is pont Birmingham-et írtad. Nos, ahová matematika kötelező felvételi tárgy, oda én hiába is akarnék menni, mert engem nem vesznek fel, mivel mindig is 2-es voltam belőle, kémia dettó, fizikából voltam már 3-as 4-es is. Öcsém mérnöknek tanul, neki meg ezek a reáltárgyak mennek úgy, mint a karikacsapás, kisujjból kirázza. Mások vagyunk. De mindenképpen írj majd, hátha tudsz tanácsot adni!

2014. febr. 13. 08:42
 6/11 A kérdező kommentje:
Á, látom közben írtál! Na hát megnézegetem, nem tudom, mennyire húzós, mert matekot öcsikém el tudja magyarázni 2 félévig, a kémiát meg meglesem, mert ki tudja milyen. Egyébként élelmiszer ismeretet tanulok most is, csak nyilván alacsony szinten (amennyi a cukrásznak kell), és azt is élelmiszermérnök oktatja. Tetszik a tárgy, csak át kell vizsgálnom hogy milyen tantárgyak vannak. Köszike!
2014. febr. 13. 08:44
 7/11 anonim ***** válasza:
50%

Igen, az is én voltam. Általában Birmingham az első brit város ami eszembe jut, de mondhattam volna Kelet-Pakisztánt, azaz Londont is.

Ismerek pár andragógia szakost meg végzettet is, túl sokat nem ér amit tanulnak. Egy felfújt lufi az egész.

2014. febr. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező a vadgazda mérnök időpazarlás, mégpedig a következő okokból, a vadgazda mérnök képzés nagyon átfed a valamivel komolyabb erdőmérnök képzéssel, ebből kifolyólag ha egy erdőmérnök elvégez X vadgazda kreditet (állítólag lazán teljesíthető), akkor az erdőmérnök diplomája mellé megkapja a vadgazdát is. Így viszont nem éri meg vadgazda mérnöknek menni, hanem erdőmérnöknek célszerű. Sajnos többet nem tudok mondani a témáról, mert én is csak azért tudom ezt, mert ismerősömnek így lett egyszerre két diplomája.

Az élelmiszermérnök egyébként tényleg jól hangzik, de arra készülj fel, hogy kémia azért nem kevés szokott lenni az ilyen szakokon.

2014. febr. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ó és a szabad bölcsészet valamint az andragógia annyira büfészakok, hogy náluk büfébb nincs. Csak további három évet pazarolnál rájuk az életedből.
2014. febr. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Kedves harmadik! Ugyanez fogalmazódott meg bennem is... Most böngészgetem, de nem fogok itt egyhamar dűlőre jutni. :(
2014. febr. 13. 14:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!