Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki Biológia-Fi...

Van itt olyan, aki Biológia-Fizika emeltekkel ment gyógyszerészeti karra, és jól jött ki belőle?

Figyelt kérdés
Eddig ÁOK volt a célom.Azt gondoltam biológia-fizika emeltekkel kockáztatom meg.Nem kémiával.Most egyre inkább a GYTK felé húz a szívem.Oda is ezt a kombinációt választanám,de félek kicsit a kémia miatt.Az miatt kibuknék onnan.9.,10. osztályban nem figyeltem kémia órákon,nem is tanultam.11.-ben kémia fakultációs voltam.Ott olyan 3-as körül volt az átlagom.Idén nem tanultam.Kihagytam egy évet,gondoltam elég,ha most megcsinálom jól a bio emeltet,októberre elég a másik.Szerintetek ilyen paraméterekkel megéri GYTK-ra menni?Kémia miatt kérdem.A terv az,hogy októberben fizikával jó pontot gyűjtök össze,de bejutás után elkezdenék kémia külön tanárhoz járni,és átvenni az emelt anyagát. Szerintetek ez jó terv?Két kiegészítő kérdés:1.)Szerintetek orvosnak vagy gyógyszerésznek éri meg jobban elmenni?2.)GYTK-n van keresztféléves képzés,orvosinál tudom,hogy nincs. 19/F

2020. máj. 10. 17:19
 1/5 A kérdező kommentje:
GYTK-n(SZTE) van keresztféléves képzés?SZTE ÁOK-nál tudom,hogy nincs.
2020. máj. 10. 17:22
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor mondják hogy a középsúlyos kémiának köze sincs az egyetemi kémiához. Nálam a gytk csak a második, de van olyan ismerősöm, aki az alap dolgokkal sem volt tisztában kémiából és mégis szépen megy neki az egyetem.


Én, 3000tf/45 perc órabérben jártam tanárhoz életem legrosszabb üzlete volt :D amire szükséged van, magad is össze tudod szedni szerintem.

2020. máj. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én gytk-n voltam egy évet (semmelweis), nálunk az egész évfolyamból 1 lány jött emelt fizikával, hát ő bukott is kémiából rendesen. Bár hozzá kell tenni, hogy az évfolyam fele szintén bukott kémiából, hiába jöttek emelttel. :D

Ha úgy érzed, hogy neked mindenképp a gytk a cél (jól gondold át), és több pontot tudsz fizikával összeszedni, akkor menj fizikából, de utána tényleg ezerrel tanuld a kémiát, mert nagyon rosszul fogsz kijönni.

Én ajánlom a magántanárt, egyszerűen csak jót kell kifogni. Ha nem jártam volna az enyémhez, akkor sehova sem jutottam volna, főleg a számolások miatt.

Az ÁOK más, ott az orvosi kémia teljesíthető azoknak is, akik fizikával mentek. Ott eléggé máson van a hangsúly az első 1-2 évben, bár vannak közös órák is a gyógyszerészetisekkel (legalábbis nálunk voltak).

2020. máj. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezt hol hallottad, hogy GYTK-n van keresztféléves képzés is? Mert februártól nem láttam még indulni egyet sem.
2020. máj. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincs keresztféléves a gytk-n sem
2020. máj. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!