Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gyógyszerészeti vagy orvosi?

Gyógyszerészeti vagy orvosi?

Figyelt kérdés
Kiskorom óta orvos szerettem volna lenni,de most az érettségi évében elbizonytalanodtam teljesen. Felmerült bennem a kérdés ,hogy vajon bírnám-e ezt a sok tanulást,mert úgy hallottam ,hogy rendkívül sokat kell tanulni(félreértés ne essék, nagyon erős gimnáziumba járok egy nagyvárosban, és végig szorgalmasan tanultam,de belefáradtam már). Nem tudom képes lennék-e rá. Utána olvastam az orvosi képzésnek,nagyon sokára tudnék csak a “saját lábamra” állni. A kémia jobban vonz ,mint a biosz,ezért is gondolkodtam el a gyógyszerészetin. Tudom ,hogy jönnek majd a válaszok,hogy ha most belefáradtam,akkor hogy akarok egyetemre menni stb. Lehet kell ez a nyár, a kikapcs és újult erővel tudok neki indulni,de nem tudom hogy melyiket válasszam,nőként ( hiszen valljuk be a családalapításnál mi szenvedünk nagyobb hátrányt,főleg az orvosi miatt mondom,mert már akkor benne leszünk azért a korban) szóval ez a nagy dilemmán. A pontjaim eddig úgy néznek ki hogy lenne esélyem az orvosira( az emelt szóbelik eredményét már tudom) Ha valaki járt már hasonló helyzetben kérem segítsen,mert eddig úgy néz ki hogy a gyógyszerészeti felé hajlok.

2018. jún. 15. 20:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
33%

Nem értem hogy lehetsz ilyen bizonytalan, szerintem a gyógyszerészeti és az orvosi ég és föld. Az egyetemet tekintve is (na nem a nehézség miatt, hanem hogy teljesen más dolgokat tanulnak a két szakon), a későbbi munkavégzést tekintve meg pláne.

gyógyszerészeti 5 év, az orvosi 6. Egy év azért nem olyan nagy különbség. Utána meg dolgozol, fizetést kapsz, a saját lábadon állsz, csak kisebb a felelősség, mintha szakorvos lennél, ami hidd el az elején marhára nem fog zavarni.


Szerintem inkább azon gondolkodj el, hogy milyen munkát szeretnél majd végezni a nyugdíjig.

2018. jún. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
46%
A tanulási nehézséget illetően nincs igazán nagy különbség, viszont az egészségügyben a szakma csúcsán mindig is az orvos volt és lesz. Egyéb szakterületen (pl. gyógyszergyártás) pedig a gyógyszerészek sokszor hátrányban vannak a vegyészekkel, biológusokkal szemben.
2018. jún. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
34%
Ahova felvesznek. De tényleg teljesen más a kettő. Én az orvosit választanám.
2018. jún. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Tudom ,hogy más a kettő, de mindkettő érdekel a magamódján, ezért is gondolkodok mi legyen.
2018. jún. 15. 21:31
 5/16 anonim ***** válasza:
86%
Orvosi!
2018. jún. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%
Én orvosira járok és mindig elképedve nézem, hogy mennyi kémiát kell tudnia a gyógyszerészeknek...Számomra ezáltal sokkal nehezebb lenne, mint az orvosi, mert nem érdekelne annyira. De ha neked a kémia a szíved csücske, akkor lehet tetszene a gyógyszerészeti, de arra ne számíts, hogy kevesebbet kell tanulni egyik vagy másik szakon. Talán családalapítás szempontjából igazad van, de egy orvos is választhat nyugisabb szakirányt, házi orvos, szemész stb. Mi tetszene jobban? Mondjuk a patikázás vagy a betegek kezelése? Mindkettő nemes feladat és felelősséggel jár, jól gondold meg :)
2018. jún. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 E1992 ***** válasza:
87%

Úgy szoktak fogalmazni, hogy aki a bioszt szereti jobban, menjen orvosira, aki a kémiát, az menjen gyógyszerészetire

De nagyon fontos, hogy bármelyiket is választod, hivatásodnak kell azt érezni, nem csak munkának.

2018. jún. 16. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező,hogyhogy már tudod az emelt szóbeli pontjaid?:o


Mikor lehetett megnézni?

2018. jún. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Bementem a sulimba,és megmondták.
2018. jún. 16. 15:47
 10/16 anonim ***** válasza:
87%
A leírtad alapján egyértelműen gytk. Ha érdekel valami bővebben, írhatsz privátot, harmadéves vagyok.
2018. jún. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!