Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szeged kollégiumok. Melyikbe...

Senkitseerdekel kérdése:

Szeged kollégiumok. Melyikbe lenne érdemes menni?

Figyelt kérdés
A Deákba fogok menni,a lány,akivel egy szobában szeretnék lenni az meg Kossuthba.Gondolkoztam az Ortutayin,a gd-sen,a Tömörkényi koliján,meg a Janikovszkyn is(habár arról rosszat hallottam szvl inkább nem) és nem nagyon ismerek innen embereket,ezért nem is tudom mik a vélemények róluk.Előre köszönöm😊
2020. máj. 11. 22:37
 1/1 anonim válasza:

Én Janikovszkys vagyok, bár erősen gondolkodom, hogy átmegyek az Ortutayba. Elég szigorú koli, a tanárok vegyesek, vannak jók is (bár akire most gondolok azt szinte mindenki utálja) és vannak furák is (a fura legfurább értelmében) de két éve jött egy nagyon aranyos fiatal éppen egyetemet végzett tanárnő, aki szinte mindenkivel jóban van és mindenki imádja.

A szobák 8 ágyasak, ami lehet rossz is meg jó is, a személyiségedtől függ.

Délután 4-től fél 7-ig kötelező tanulószoba van az első félévben, illetve ha a tanulmányi átlagod nem éri el a 4,5-öt, akkor a többi félévre is megmarad.

Hetente van egy csoportfoglalkozás, amit a nevelőtanárod tart (nekem általában kínszenvedés de ha ügyes vagy akkor programot szervezel annak az idejére és így nem kell bejárnod)

És ugyanígy hetente egyszer van egy szakkör (van tánc, jóga, futás, pingpong, matek érettségi felkészítő, meg idén valami ünnepiplakáttervezőhülyeség is volt.

A kaja az összes koliban ugyanolyan, szerintem ehető de a legtöbb szobatársam rendel valahonnan a menza helyett.

Hmmm...

9. ben az alap esti kijárás fél 9, 10.ben 9, 11.ben fél 10 és 12.ben meg 10. Ezt azonban befolyásolja a szobarendetek. Ha 5-ös, akkor fél órával tovább kimehettek, ha 3-as akkor pedig fél órával kevesebbet.

Havonta egyszer az egész szoba elmehet moziba, ilyenkor a tanulótis ki lehet hagyni (de csak akkor ha tényleg az egész szoba megy)


Szerintem dióhéjban ennyi. Ha nekem most kéne választanom biztos nem ide jönnék, de átmenni nehezebb, mint választani.


Én egyébkent úgy hallottam az Ortutayt szeretni szokták, sokkal kevésbé szigorúak mint a Janiban és fiatalabb tanárok vannak.

2020. máj. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!