Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik tantárgyból lehet...

Melyik tantárgyból lehet letenni a kötelező emeltszintű érettségit ?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy meg vannak e szabva azok a tantárgyak amik közül ki lehet választani azt, amiből én a kötelező emelt szintű érettségit szeretném letenni, vagy az összes közül választhatok ?


A második kérdésem az lenne, hogy mivel nekem van középfokú angol nyelvvizsgám, ami ugye plusz pontot ér, de ha én a kötelező emelt szintű érettségit is angolbol szeretném letenni ( ha lehet abból), ami lényegében szintén középfokú nyelvvizsgát ér, akkor is figyelembe veszik a már megszerzett nyelvvizsgát, vagy nem ?


Köszönöm a válaszokat, kicsit nehezen értelmezhetően írtam le,ezért bocsi.



2020. máj. 12. 21:51
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A kötelező emelt szintű érettségi csak akkor szükséges, ha tovább szeretnél tanulni a felsőoktatásban (és nem gyakorlati vizsgás a felvételi vizsgád). A különböző szakoknál különböző követelmények vannak. Van, ahol konkrétan megmondják, hogy milyen tárgy(ak)ból kell emelt szintű érettségit tenned (pl. állatorvosin emelt biosz, emelt kémia... nincs variálási lehetőség), de van a másik véglet is, ahol megadnak egy nagy halom tárgyat, abból két érettségi alapján számolják a pontjaidat, és mindegy, hogy melyiket csinálod emelten (pl. a legtöbb üzleti képzés).

A felvi.hu-n konkrétan megtalálod, hogy melyik szakhoz mik a felvételi követelmények, és az alapján tudsz választani, hogy miből szeretnél emeltezni, vagy mivel járnál a legjobban.


A nyelvvizsgás kérdésre a válasz: főszabály szerint a középfokú nyelvvizsgáért 28 többletpontot kapsz a felvételin, bármely emelt szintű érettségiért pedig 50 többletpontot, ha minimum 45%-ot elérsz ÉS az érettségi pontjaidat ez alapján számolják. DE! Egy nyelvért csak egy jogcímen kaphatsz többletpontot, vagyis nem kaphatod meg az 50+28, vagyis összesen 78 többletpontot az angol emeltért és a nyelvvizsgáért, csak az egyiket, azt, amelyikkel összességében jobban jársz.

Ha mondjuk egy bölcsész képzésre mész tovább, ahol az angol emeltet elfogadják, ott kapsz 50 pluszpontot, ha viszont mondjuk egy mérnöki képzésre, ahol az angol nem felvételi tárgy, ott nem kapod meg az emeltért járó többletpontot, csak a nyelvvizsgáért járó 28-at.

2020. máj. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!