Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A hangulatotokat mennyire...

A hangulatotokat mennyire változtatja meg egy rossz jegy? Reál vagy humán megy nehezebben?

Figyelt kérdés
Engem teljesmértékben érdekel sőt most sem vagyok a toppon emiatt. Én a reál tantárgyakat ki nem állhatom. Különösen a matekot, a kémiát és a fizikát. Valahogy nem megy, nem tudom elképzelni hogy nekem ez mi a fa**ra lesz jó az életben. És ebben a legrosszabb hogy ez határozza meg azt hogy hol és milyen környezetben leszek X év múlva amikor csak magamra számíthatok. :"(
2020. máj. 14. 12:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Az én hangulatomat annyira változtatta meg, hogy utána még többet tanultam. Így probáltam "kijavítani az előző "rosszabb" jegyet. Maximalistaként mindig ötöst akartam írni, viszont néha egy tanévben becsúszott 3-4 darab négyes. Én reálos és humános is vagyok, így egyik sem ment nehezebben. Minden tantárgyat szerettem és pozitívan álltam hozzá mindig.


Szükséged lenne átalakítani a gondolkodásmódodat. Mindig pozitívan kell hozzá állni, akkor sem ha nem pont a kedvenced pl a matek. Tűzz ki kisebb célokat az adott tantárgyban és a hozzá tartozó jegyek terén. Így kevésbé fogsz csalódni és könnyebb lesz feldolgozni, hogy most pont nem sikerült.

Emellett ha van lehetőséged próbálj gyakorolni egy osztálytárssal vagy ha nagy a baj akkor magántanárral és/vagy gyakorló könyvekkel, videókkal stb.


Azért kell tanulnod ezeket a reálos tantárgyakat, mert tornáztatja az agyad. Ezekhez a tantárgyak szükséges pl a logika is. Viszont, ha tisztában vagy vele, hogy neked nagyon nem mennek, akkor próbálj keresni egy olyan irányt amiben nagyon jól vagy és ezekre nincs szükséged.

2020. máj. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nálam attól függ(ött), mennyie (volt) fontos az illető tárgy. Ami nem érdekelt, vagy nem volt kritikus belőle a jó jegy, azt el tudtam engedni elég könnyen. Ha valami a szívügyem volt, és sok készülés ellenére nem sikerült jól (volt ilyen sajnos), akkor ezért nekibúsultam. Szerintem a legtöbben így vagyunk ezzel. Erőt kell meríteni újra, felállni és továbbmenni. Ami már megörtént, azon úgysem változtathatunk.
2020. máj. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem itthon azt mondják hogy elég a kettes matekból, töriből viszont egy hármastól már az életkedvem is elmegy.
2021. máj. 8. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!