Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha fogalmam...

Mit tegyek, ha fogalmam sincs, hogy mi akarok lenni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy mik az erősségeim és mik a gyengeségeim, de nem nagyon segítenek. Irracionális felhőket kergetek, semmi reális célom nincs.

Az erősségeim a matek, angol, fizika, kémia, az irodalom és a földrajz.

A gyengeségeim a történelem, a biosz, a francia és a nyelvtan.


Szabadidőmben szép-, és szakirodalmat szoktam olvasni. A szépirodalomból főleg a lélektani műveket kedvelem, a szakirodalomnál meg leginkább az asztrofizika témaköre érdekel.


Anyukám szerint bölcsésznek kéne mennem, magántanárom szerint matematikusnak. Ami köztudottan nem ugyanaz a kategória. 😅

Vannak ismerőseim, akik azt mondják, hogy szerintük jó mérnök lenne belőlem. (Hát... szerintem ahhoz kicsit szórakozott vagyok, anyukám kiskorom óta szórakozott professzornak hív. XD)


Imádom a repülőket és az űrhajókat. Na meg az űrt is, a természetes és mesterséges égitesteket.

Meg szeretem azokat a feladatokat, amiket logikai úton kell megoldani.

Viszont imádok nyelveket tanulni (kivéve a franciát, a szerintem bipoláris tanárnőm miatt), az élet értelmén gondolkozni, álomvilágban járni, történeteket és verseket írni, néha szavak eredetén merengeni. (Legutóbb a melegem van-fázom ellentétpáron elmélkedtem.)


Szóval még az irány se nagyon van meg... Bár még van időm (9.-es vagyok), de lassan ki kéne találnom már, hogy mit akarok az élettől...

Valami ötlet, hogy hogyan döntsem el, hogy mit akarok?



2020. máj. 14. 22:26
 1/8 anonim ***** válasza:
98%

Még elég gyerek vagy, nem kell még tudnod, mi akarsz lenni. Rengeteg időd van még kitalálni. Érdekes érdeklődési köreid vannak, ami nagyon jó. Szépen, helyesen is írsz, ami kifejezetten szuper.


A tantárgyak nem sokat mondanak meg, hiszen a való élet és a munka nem tantárgyakból áll. Lehet, hogy most utálod a franciát, aztán majd mégis tolmács leszel. Ez alakul majd még.


Egyelőre feküdj rá arra, ami érdekel. A matek és reál dolgok az jó irány, kevesebben jók ezekből, mint humán területekből.

2020. máj. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
98%

1. Vegyél egy papírlapot.

2. Gyűjts össze 20-20 (vagy akár többet) szakmát

3. Írd melléjük, hogy mik azok a tulajdonságok, amik kellenek az adott szakmához és melyekkel rendelkezel.


Tudom, hogy nem tudod eldönteni, hogy mi akarsz lenni és ezért lehet ez a módszer nem is fog bevállni, de én megpróbáltam

2020. máj. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem legyél pilóta. De ez csak az én véleményem.
2020. máj. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
95%
Töltsd ki ezt a személyiségtesztet, sokat fog segíteni: [link]
2020. máj. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
97%
Filozófus
2020. máj. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

#2 Jó ötletnek tűnik, ki fogom próbálni.

#3 Szívesen lennék pilóta, csak nem hiszem, hogy sikerülne.

#4 Köszönöm, bár nem nagyon hiszek az ilyen tesztekben. (Egyébként az INTP jött ki nekem.)

2020. máj. 15. 14:21
 7/8 anonim ***** válasza:
2020. máj. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
94%

Jajj hát én is így voltam:)))

Szóval nem kell elhinned, hogy a kettőt nem tudod összeegyeztetni. Nekem például emelt biológiám van és nagyon igényeltem, a természettudományt a Bölcsészkaron. Szerencsére sok interdiszciplináris (több tudományterülettel kombinált) kutatási terület van. Ezért lehetséges, hogy magyar alapszakon pl. tanulhatsz akár mesterséges intelligenciát és kognitív tudományokat a megfelelő szakiránnyal. Nálunk pl. olyan szinten kell tudni a kalkulust, mint a közgázasoknak. Ja és a legjobb ebből a kedves informatikus kollégák arca, amikor a témáról tényleg tudsz beszélni bölcsész létedre:DDD

2020. máj. 18. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!