Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az informatika érettségin...

Az informatika érettségin (emelten) a programkód leadása hogy megy C# esetén?

Figyelt kérdés
Az érettségi feladatsorok elejére fájlneveket kell írni, azonban a C# kódokat egész projektmappákba menti a Visual Studio. Olyankor a lap elejére azt írjam ami az egész projektmappa neve, vagy azt, ami a .cs fájl neve benne? Hogy működik a programozás feladat leadása?

2020. máj. 17. 14:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag mindegy, a javító tanár csak akkor nyitja ki a borítékot, ha kész a javítással, és rá akarja írni a pontot. :-)
2020. máj. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Csak a cs fájl és esetleg, ha van kimeneti fájl azt kell feltüntetni.

Javítótanár a cs fájlt megtudja nyitni a Visual Studioba vagy szimpla jegyzettömben, így tudja osztályozni. Ezért nem kell az egész mappa.

2020. máj. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát nagy bunkóság csak egy cs file-t beadni magában, csak hogy a javító tanár szívjon. A C# projektben dolgozik, a teljes mappát illik beadni.

A kérdés az volt, mit írjon a munkafüzet borítójára.

A kimeneti állományt nem kell felírni, mert a kutyát sem érdekli, hogy van-e. Az számít, hogy a program létrehozza.

2020. máj. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha én vizsgázó lennék, nem akarnék direkt kitolni a javító tanárral egy cs file beadásával... Nem jó ómen.
2020. máj. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kettes vagyok. Ha az egész programozás mappát beteszi a vizsga mappába akkor ezzel együtt írják ki cdre. Emellett az sem baj, ha csak az fent említett 2 fájlt adja be. Amiatt nem kaphat rosszabb pontot, mert nem az egész progi mappát másolta be a vizsga mappába.

Viszont a tanárunk azt mondta mindig csak a kódot és a kimenetet nézik, így elég a cs fájl és a kimeneti fájl nevét kell feltüntetni a lapon. Most az az egy plusz .txt fájl nem foglal sok helyet az érettségi munkafüzet első lapján.

Emelt infóból és szakmai infóból érettségiztem így azért tudom,hogy pontosan mit kérnek és mit osztályoznak le.

2020. máj. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Értem, hogy te érettségiztél, de a válaszaimból sejtheted, hogy nekem meg ennél azért több közöm van hozzá.

Ha csak egy cs-t adsz be,akkor a tanárnak pluszmunkája lesz a javítással. A pontot akkor is meg fogod kapni, de bosszúságot és időveszteséget okoztál valakinek, pedig semmibe nem került volna egyből a megoldáskönyvtárban létrehozni a projektet, és otthagyni az egészet, neked is pluszmunka másnak pluszmunkát okozni.

Hogy mit írsz a munkafüzetre, az a kutyát sem érdekli, amíg nincs reklamáció.

2020. máj. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
És még a tanárodat is félreértetted. "A kimenetet nézik" nem azt jelenti, hogy van-e ott egy kimeneti állomány, amit jegyzettömbbel is megírhattál. Azt jelenti, amit írtam.
2020. máj. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Tegnap voltam emelt infón, C# / Visual Studio-ban csináltam.

Az egész project (solution) mappáját feltöltöttem, de a feladatlapra csak a .cs fájlok nevét írtam.

Azt mondták, hogy így teljesen jó.

2020. máj. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!