Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy ha beperelem az iskolámat...

Hogy ha beperelem az iskolámat akkor kirúghatnak érte?

Figyelt kérdés
Így egyre inkább arra jövök rá hogy több dolog van amit az iskolám nem jogszerűen csinál, például amikor valaki nem volt jelen órán akkor egyest adott érte a tanár, mégha online óra is volt (amikor világosan ki van mondva hogy jegyeket csak a tanuló tanulmánya alapján lehet adni, erre nem). Továbbá velem is történtek ilyesfajta "szabályszerűtlenségek". De mivel valós okok miatt indítanék eljárást, ami ha eredményes is lenne, akkor kirúghatnának érte?

2020. máj. 19. 12:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Perelni nem olyan egyszerű azért, de ettől eltekintve: nem, nem rúghatnak ki amiatt mert pert indítasz.
2020. máj. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam hogy "eljárást indítani" csak rosszul fogalmaztam
2020. máj. 19. 17:56
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
Ne is haragudj, de ez milyen per lenne szerinted? Ezek nem jogi kérdések...
2020. máj. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak nyugodtan. Jogod van eljárást indítani, ezért nem rúghatnak ki.
2020. máj. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 LuciferSZD válasza:
100%
Lassítsunk szerintem nem kell rögtön perelgetni az egész intézményt, hidd el nekem a bíróság nagyon macerás dolog, én a helyedben előbb megpróbálnék beszélni a tanárral hát ha meglehet oldani peren kívül vagy az igazgatót felkeresni. A bíróság az utolsó opció lenne,amihez fordulnék amikor már tényleg nincs más megoldás. :(
2020. máj. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 LuciferSZD válasza:
100%
Vagy az osztályfőnököt felkeresni az is működni szokott nálunk volt egy ugyanilyen szabálytalan egyes, szóltunk az osztályfőnöknek másnap már ki volt szedve a Krétából.
2020. máj. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ez egyébként teljesen igaz, de ez az egész kérdés azért jött létre mert az osztályfőnökünk egy tehetetlen valaki, aki éppen hogy tud adni önállóan egy jegyet. A többi tanár... a többi tanár meg hihetetlenül önfejű, sokszor nem érdekli őket hogy a másik tanár mit akar, csak hajszolják a saját érdekeiket, hogy meglegyen az anyag, versenyek meg minden. De viszont az egy jó ötlet hogy beszélük velük (ahogy mondtad) ÉS elmondom nekik hogy ez jogszerűtlen
2020. máj. 23. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!