Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyit ér egy OKJ-s képzés?

Mennyit ér egy OKJ-s képzés?

Figyelt kérdés
Ha pl. van egy két éves szoftverfejlesztő OKJ-s képzésem, de nem programozó, rendszergazdaként akarok elhelyezkedni, figyelembe veszik bárhol is azt, hogy nekem nem csak simán érettségim van, hanem van egy ilyen papírom is? Jelent valamennyi előnyt azzal szemben, akinek csak érettségije van?
2020. máj. 19. 13:24
 1/2 anonim ***** válasza:
A sima érettségivel szemben nyilvánvaló előnyt jelent. Klasszikus rendszergazda állást természetesen betölthetsz vele, ahogyan IT support munkakört is call centerben. Egyébként létezik még klasszikus rendszergazda állás?
2020. máj. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Informatikai cégnél nem, mert tudják, hogy szovterfejlesztő OKJ semmit nem tanít rendszergazdai feladatokból. Végezzél el több továbbképzést, ami az adott területhez kapcsolódik. Pl. valami spéci Ubuntus biztonsági képzést. Sok ilyen van a különböző online oktatási platformokon.

Egyébként önmagában az OKJ hasznos, ha utána azzal dolgoznál. Én is így kezdtem anno.

2020. máj. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!