Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Az OKJ-s informatikus-képzés...

Az OKJ-s informatikus-képzés ér valamit? El lehet helyezkedni vele? Mennyit lehet keresni vele?

Figyelt kérdés

#OKJ-s-képzés-informatika
2017. jan. 21. 07:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem el lehet vele indulni


Aztán elmész egy vállalati képzésre ahol már megtanítanak alap szinten programozni. Mostanában ezt ingyen csinálják annyira kevés a programozó


De csak akkor menj ha van hozzá tehetséged mert ha nincs akkor már az OKJ-vel is túlképzett leszel és nem fogsz kelleni sehova. Azaz ha hlye vagy a matekhoz és a logikus gondolkodáshoz akkor inkább válassz valami mást!

2017. jan. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Őszintén (személyes tapasztalat) Féléve tanulok informatikai szakmát, de ez csak az én véleményem ezzel nem szeretnék senkit befolyásolni, csak leírom a magam véleményét:


Még lehet nem telt el túl sok idő nálam a képzésbe, de az első félév/ év tele lesz unalmas elmélettel és kb semmit tevéssel, szóval akinek nincs valami előképzettsége, vagy komolyabb informatikai tapasztalata az el van ítélve, a programozáshoz nem értek (de nem is akarok) én ha úgy vesszük a szakmunkás szerelgetős karbantartós infót tanulom, de az a baj, hogy nem teljesen úgy mennek a dolgok, ahogy elképzeltem benne. Viszont ha már az ember belemegy valamibe valami csak lesz a végén nemde? :) Persze adott a kérdés, hogy az informatika melyik területét akarod tanulni gondolok itt a - hardveres/szoftveres karbantartós részre (amit én tanulok), vagy ha haladóbb szinten akarja az ember vágni akkor rendszergazda, vagy webmester, szoftverfejlesztő vagy az a kő kemény programozói infó beállítottságú ember stb... Ha tudtam volna mire vállalkozok mentem volna inkább valami primitív kézzel foghatóbb szakmát tanulni, mert lehet az infóból megélnek páran akik vágják mint atom, de ugyanakkor sose lesz kézzel fogható normális szakma, célszerű mellette valami kétkezű munkás szakma is én azt mondom, de ez csak személyes döntés kérdése.

2017. jan. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem egyik ismerősöm végzett el okj-s szoftverfejlesztőit tavaly nyár elején. Beszélgettem vele egy kicsit ősszel mikor összefutottunk és megkérdeztem, hogy sikerült-e találnia valami állást vele azóta. Mondta, hogy több helyre is beadta a bizonyítványát, de nem tudta a nyelvet ezért nem vették fel sehova. Szóval itt is a nyelven van a hangsúly. Mostanában divat például egyetemeken bölcsészkarokról embereket hívni IT cégekbe, mert majd a többit ők megtanítják.
2017. jan. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!