Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hibás az idei emelt biosz...

Hibás az idei emelt biosz (könnyű) hajhullásos feladatmegoldása?

Figyelt kérdés

idei érettségi feladatok között VII. rész 6. feladata, [link]


Én úgy számoltam, hogy egy hajszál amíg ki nem hull az átlagosan 5 év+másfél hét+3 hónap ami 5*360+1.5*7+3*30=1900.5 nap, így egyetlen nap alatt 100000/1900.5=52.62~=53 hajszál hullik ki. A probléma ott lehet szerintem, hogy erősen túlhatározott volt a feladat és az arányok nem stimmeltek: mert ugye, ha a harmadik fázisban legalább 10 százalékában van és az 3 hónap akkor a teljes fázis hossza max 10*3 hónap ami még a 4 évet sem éri el, így az első fázis nem tarthat 4-6 évig.


Matekosként én azt mondanám, hogy roppant gyenge kidolgozású feladat. Ez volt a hivatalos megoldásban: 100000·0,125/(3·30) = 138,9 ~ 139 szál.

Ami szintén nagyon necces, hiszen szövegesen az égvilágon semmi sem utal, hogy ebben a számolásban mi a 0,125 (ez persze a 10 és 15 százalék átlagának 12,5 százaléknak felel meg).


2020. máj. 19. 17:22
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!