Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az emelt biológia érettségire...

Az emelt biológia érettségire miért fontos a feladatmegoldás? Nem elegendő csak a könyvet megtanulni? Hiszen a biológia elméleti tárgy (talán a genetika kivételével).

Figyelt kérdés
biológia, biológia emelt, érettségi, biológia érettségi, feladatgyűjtemény

2017. okt. 4. 08:24
 1/4 anonim ***** válasza:
54%
A feladatmegoldás kb 8-10 pont. Én nem foglalkoztam vele, lett egy 81%-os érettségim.
2017. okt. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
54%
Azért, mert sok témakörből kb ugyan azt a pár dolgot kérdezik és így azokra gondolkodás nélkül rávágod a választ, ha begyakoroltad a feladatot. Plusz én pl úgy ellenőriztem a tudásom, hogy feladatokat oldottam meg és ha az jól ment, akkor tudtam, hogy biztos a tudásom és használni is tudom. Meg pl populációgenetikás számolásokat is be kell gyakorolni. Érettségin is van néha bonyolultabb feladat és nem lenne jó, ha akkor találkozol először gondolkodós feladattal.
2017. okt. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mert az emelt biológiát általában azok választják, akik felvételiznek is belőle, és mint ilyen, fontos, hogy szakmai kompetenciát is mérjen. Lehet, hogy középsuliban elméleti dolgokat tanultál bioszból (mint minden másik tárgyból is), de ha a biosszal akarsz foglalkozni, egyértelmű, hogy képesnek kell lenned a tudásod alkalmazására.
2017. okt. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az előzőek is írták:

Egyrészt így tudod ellenőrizni a tudásod.

Másrészt a feladatok egy része (van hogy több, van hogy kevesebb) nem a könyvet kéri vissza (felidézés szintjén), hanem az ott leírtakat kell tudni használni. Gondolkodni benne, érteni a mélyebb összefüggéseket, elvonatkoztatni a konkrét esettől. Nagyon igyekeznek a lexikális tudást meghaladó feladatokat gyártani.

Ezeknek a gyakorlására (az agy "átállítására") is nagyon jók a régi érettségik.

Arról nem beszélve: ha egyszer már valaki végigért a könyveken (tananyagon), és ismételni akar, ez a legjobb módja. Újra átrágni az egészet felesleges (időt rabló) és nagyon unalmas. Ez utóbbiból következően rendkívül kicsi a hatékonysága! A feladatmegoldás közben előkerülhetnek a gyenge pontok, hiányosságok - ezeket kell újra (alaposabban) megtanulni. Tesztelés közben kisebb az esély arra, hogy az ember belebambul (pontosabban: ez hamar kiderül!).

A számolásos példákról (meg a genetika, populációgenetika feladatokról) nem beszélve - mert az szerintem egyértelműen gyakorlást igényel.

2017. okt. 5. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!