Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha az egyik bíráló lehúzta a...

Ha az egyik bíráló lehúzta a szakdolgozatomat, még van esélyem egy jó védéssel megmenteni?

Figyelt kérdés
Ez egyik bíráló azt mondta, hogy van benne potenciál, de sok sebből vérzik. A másik pedig ötöst adott rá. Az első bíráló értékelésében néhány helyen úgy tűnt, mintha nem teljesen értené, hogy mit akarok pontosan elmagyarázni. Ilyen helyzetből egy jó védéssel még ki lehet mászni?

#szakdolgozat #szakdolggozat védés
2020. máj. 19. 21:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ez még nincs veszve
2020. máj. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ti már kaptatok valamiféle értékelést az opponenstől?:( Melyik egyetem, ha kérdezhetem?


Szerintema, múgy igen. Ha még négyest is ad az első bírálód, simán felhúzhatod ötösre a védésnél. Hajrá, ügyi leszel:)

2020. máj. 21. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%

Esetemben TDK pályamunkám egy elég speciális kezelésről szólt, rengeteg volt benne a kutatás. Az egyik bíráló (a terület egyik legnagyobbika) nagyon jó kérdéseket tett fel, amire több oldalon keresztül tudtam válaszolni, a másik mindenbe belekötött... Miért miért miért... Megválaszoltam neki is illedelmesen, a jogos javaslatait elfogadtam, a nem jogosakat nem. Elküldtem a válaszokat, 5 nao után mindkét bíráló kérdés és megjegyzés nélkül elfogadta. Jeles minőitéssel került elfogadásra szakdolgozatként, illetve az előadásom jeles védésként. Harmadik helyezett lettem vele úgy, hogy orvostanhallgatókat "vertem meg".

Gyakorlott előadóként nekem természetes volt, hogy szakmailag vitáznom kell, de az opponensi véleménytől nagyon megijedtem először. Szóval nem jelent semmit, ha lehúzta. A kérdéseit, észrevételeit a védésen meg lehet magyarázni.

Végül hogy sikerült? :)

2020. júl. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!