Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A bíráló vagy a témavezető...

A bíráló vagy a témavezető osztályzata a döntő?

Figyelt kérdés
Múlt héten kaptam meg a szakdolgozat osztályzatot. Bíráló 2-es adott a másik pedig 5-öst. A bíráló alaposan lehúzta a dolgozatomat (az eredmény vitatható volt a vélemény), a témavezető pedig jót írt. Védésen ez alaposan kérdőjelezhető, hogy kapok-e legalább 2-es osztályzatot vagy más is volt hasonló cipőben és nem kell vele foglalkozni?

2019. jún. 3. 22:17
 1/9 anonim ***** válasza:
97%

Ugyanez volt nálam, szóról szóra az egyik diplomámnál. A bíráló rommá fikázta a dolgozatomat és 3-ast adott.


Pechjére nem volt bent az államvizsgán. Én meg szarkasztikusan kigúnyoltam a bíráló bírálatát, a bizottság dőlt a röhögéstől. Eredmény: külön dicséretet kaptam a diplomámba (“with distinction”), és diplomaosztón külön megemlítettek, mint kiemelkedő államvizsgázót.

2019. jún. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát te szerencsés vagy, mert nekem az alsó határon van a kettes. Lehet azért, hogy jelezzék, hogy alaposan meg kell védenem a dolgozatomat?
2019. jún. 3. 22:24
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el alaposan a bírálatát, és készülj fel rendesen a vitatott pontokból. A doktori védésemen az volt, hogy az opponens nagyon durva bírálatokat írt (de mondjuk ott természetes), és a védést is azzal zárta le, hogy nem győztem meg (ja és ő a tanszékvezető). Elöfordul az ilyen. Ehhez képest magna cum laudét azaz 4-est adtak.
2019. jún. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Sajnos esetemben már magát a témaválasztás is problémásnak mondja. Ezért rettegek, hogy ebből már nem jöhetek ki jól.
2019. jún. 3. 22:32
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálam a bíráló egy tapló volt. Viszont ha sikerül a záró utánajárok ki volt az. Mert nem árulják el és elvileg a témavezetőm sem tudja.

Ő 80%-osra értékelte a diplomamunkám. Viszont az opponens miatt 3-ast kaptam mert az 50-ből nem adta meg a 34 pontot szemben a témavezetőm 41 pontjából. Olyan bosszantó az ilyen. Bár valószínű valamelyik tanársegéd vagy phd-s volt...

2019. jún. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy tök fura hogy nálatok így kiadják ezeket a dolgokat. Nálunk a pontszám is titok meg minden...csak a témavezetőm pontját tudtam meg tőle. Igaz viszont hogy nálunk a két pont adódik össze és nem záróvizsgával van összevonva a védés...hanem külön.
2019. jún. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem én nyertem. Kettest adott a konzulensem, majd a könyve egyik fejezete szó szt a szakdolgozatom lett...
2019. jún. 4. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Itt még fenn áll az a kérdés, hogy mivel nekünk a védés egyben van az államvizsgával bent lesz-e a bíráló. Ez azért lenne jó, mert akkor választ kapna a kérdésemre mit miért választottam. Szerintetek védés egyben államvizsgán már csak a bizottsági tagok vannak benne és a bírálók nem szoktak bent lenni?
2019. jún. 4. 08:05
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A külsős bíráló nem szokott bent lenni, a belsős igen.
2019. jún. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!