Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A diploma jegyébe milyen...

A diploma jegyébe milyen arányban számít bele a külső bíráló értékelése?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom a diploma jegye a szakdolgozat külső és belső bírálatából, a védésből, a tételekből és az egész egyetemi tanulmány összesített tanulmányi átlagából tevődik össze. Ezek milyen arányban számítanak bele a végső jegybe?

2017. nov. 4. 13:52
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A saját egyetemed szabályzatában kéne megnézned vagy megkérdezni valakit a tanulmányi osztlályról. Én a BME-re jártam ott úgy volt, hogy beleszámított a diplomajegybe a súlyozott tanulmányi átlag, a szigorlatra kapott jegy, a závizsga tárgyak átlaga valamint a szakdolgozatra kapott jegy. Ez utóbbit a záróvizsga bizottság állapította meg saját hatáskörben a külső/belső bírálatokat illetve prententáció és vitában elhangzott válaszokat figyelme véve. Tehát elvileg bármilyen jegyet adhattak volna rá, de azért ha mindkét bíráló ötös ajánl, akkor nem igazán valószínű, hogy négyesnél rosszabb jegyet adjanak.
2017. nov. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat! :) Meg is keresem a szabályzatban gyorsan.
2017. nov. 4. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!