Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hány forint az ösztöndíj az...

Hány forint az ösztöndíj az orvosi egyetemen?

Figyelt kérdés
Milyen átlaghoz mennyi és melyik ösztöndíj jár?

2020. máj. 20. 13:06
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

Debrecenben van tanulmányi és szociális. A tanulmányi az évfolyamod átlagától függ, ha sokan jól teljesítenek, akkor csak nagyon jó atlag felett adnak ösztöndíjat. Ez van, hogy 4.0, de pl. idén nálunk 4.9 volt az alsó határ. És ilyen max 15, 25, 35 vagy esetleg 40 ezres ösztöndíjat kaphatsz, a felső kategória az kb. az 5.0 átlag. A számok nem pontosak, én most 28-at kaptam havonta 4.9-es átlagra.

A szociális a családod anyagi helyzetétől, szerkezetétől függ elsősorban, nekem ez viszonylag sok, havi 33 ezer, de azt tudni kell, hogy szülők munkanélküliek, nagyszülők nyugdíja az egyedüli jövedelem stb.

Tehát amúgy nem osztogatják olyan bőszen ahhoz képest, hogy orvosin bent maradni is kihívás, nem hogy még jó átlagot is elérni.

2020. máj. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én Pécsre járok,de azért leírom az itteni tapasztalataimat. Az ösztöndíj nem sok itt sem. A szociális ösztöndíjjal lehet "játszani",viszont a tanulmányi nagyon alacsony.
2020. máj. 22. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%
Pesten szintén nagyon alacsony. Az évfolyam teljesítménye függvényében 3,8-4,0 körültől már adnak havi 10k-t, 5,0-ra 40 körül, de azt csak nagyon kevesen kapnak.
2020. jún. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Pontosítanám a SOTE tanulmányi ösztöndíját:

4 kategóriába sorolják az évfolyam jobbik 50%-át átlag szerint (bronz-ezüst-arany-gyémánt), és ez a 4 kategória eltérő összeget jelent, a gyémánt 50 ezret, az arany 33 ezret, az ezüst 20-on valamennyi, a bronz nem tudom. Gyémánt kategóriába gyakorlatilag minden évfolyamon csak az 5.0 átlagúak kerültek, én a 4.9-emmel az arany kategóriába vagyok, de 4.8-tól már az ezüst van. Kb 4.4 felett járt idén a tanulmányi (persze évfolyam függő)

2020. jún. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nálunk szinte lehetetlen tanulmányi ösztöndíjat kapni, hacsak nem kitűnő tanuló valaki ÉS felvesz egy millió himihumi szabvál tárgyat, hogy 40 valahány kreditje legyen (nem tudom, mennyit engednek maximum felvenni félévente, talán 48-50-et, az a lényeg, hogy sokan kimaxolják és így 5 feletti átlagot hoznak össze). A harmadév nálunk a legnehezebb (Szeged), egyedül akkor van, hogy a többség nem vesz fel a kötelezőkön kívül mást, így volt, hogy 3,6-os átlagtól járt az ösztöndíj. Azóta a további félévekben nálunk is 4,8-4,9-es átlagtól jár valami kis zsebpénz.
2020. jún. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én is Szegedre járok, de egyáltalán nem lehetetlen tanulmányit kapni, én eddig mindig kaptam.

Most a legutóbbi félévben pl 37900 forintot.

2020. jún. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez nekem annyira fura, hogy máshol felvesznek rengeteg szabvált, amivel felturbózzák az (ösztőndíj) átlagot :D a sote-n direkt olyan a rendszer, hogy a kötelezőkből számolódik csak a kredit érték meg az átlag, így mondjuk úgy fair lesz mindenkivel szemben, mert nincs akinek 5.0 felett van pl az átlaga. Nem mondom, hogy feltétlen örülök neki, mert tavaly a 39 kreditemmel nem tudtam feljebb rángatni, de legalább mindenki egyenlő eséllyel indult neki a tanulmányi ösztöndíjnak
2020. jún. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
POTEn szeptembertől vezették be,hogy az elektív tárgyak 0,7es,a fakultatív tárgyak pedig 0,3as szorzót kaptak. Így a kötelező tárgyak számítanak most már főleg.
2020. jún. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát jó lenne, ha nálunk is így lenne 😢
2020. jún. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ezek szerint valamire mégis csak jó volt a drágalátos HÖK-ünk😂
2020. jún. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!