Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az 50 óra...

Mit gondoltok az 50 óra közösségi szolgálatról, szerintetek van értelme?

Figyelt kérdés

ápr. 29. 19:29
A kérdező szavazást indított:
Igen, mert jó tapasztalatszerzés
Nem, mert ez csak ingyenmunka
32 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Nem, de nem azért, hanem mert már itt is megy a simliskedés...

Őszintén én nem adnék érettségit senkinek, akinek nincs 1 ÉV!!!! munkatapasztalata

ápr. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%
Most vagyok végzős, pont érettségi előtt állok, és nem érzem úgy, hogy hozzáadott volna bármit is a tudásomhoz az 50 óra. Tisztességesen megcsináltam (menhelyen voltam, arborétumban, közösségi rendezvényeken), de szerintem egyik oldal sem nyert különösen sokat, nem kérnek tőlünk nagy dolgokat, minimális segítséget tudunk adni. Ha a munkatapasztalat lenne a cél, a korosztályomban a legtöbben nyaranta dolgoznak, ahol némi tapasztalatot is összeszednek. Ha az a cél, hogy tényleg tegyünk a közösségünkért, akkor szerintem ez a legtöbb helyen alig valósul meg. Lehet, hogy 1-2 helyen jól jön néhány óra segítség, de túl nagy változást nem hozunk.
ápr. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%

#1, #2, nem a munkatapasztalat itt a cél...


Amikor ezt kitalálták, akkor az volt az alapkoncepció, hogy valamit mindenki tegyen a lakókörnyezetéért, ezen kívül az empátia fejlesztésében is segít, ha látjuk, kik azok, akik segítségre szorulnak (lehet menni például menhelyre vagy idősek otthonába is segíteni).


Más kérdés, hogy ezt a célt nem így kellene megvalósítani, és nagyon könnyű benne csalni is... Emiatt én baromságnak tartom.

ápr. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
54%
Az én lányomnak eddig jót tesz. Nagyon félénk és zárkózott, emiatt meg kénytelen felemelni a popsiját meg a telefont, és leszervezni az alkalmakat. Bízom benne, hogy fejleszti az önbizalmát és a kiállását.
ápr. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%

Talán mi voltunk az elsők, akiknek ezt csinálni kellett.

Szerintem az alapötlet nem hülyeség, de én a felét kb. a saját iskolámon belül meg tudtam csinálni, másik felét pedig a volt általános iskolámban táborok vezetésével, egy-egy projektnapon való részvételle letudtam. Másoktól meg megtudtam, hogy ilyen-olyan ismerős, rokon révén a semmiért be tudtak neki írni x órát (ha nem is az egészet, de persze volt olyanis).


Szerintem nincs kiépítve erre rendesen a halózat, mert simán meg kéne szabni, hogy ki adhatna pecsétet, vagy esetleg diákmelós helyekkel is le lehessen szerződni. Elmész 5 hétre fagyiárusnak, kapsz érte pénzt is, meg IKSZ-t. Mert valahol ezt az űrt akarná betölteni ez a naplócska, régen ugye teljesen természetes volt, hogy a végzős diákok, hallgatók a kertészetekben napszámba dolgoztak, segítettek házépítéseknél vagy más hasznos munkát végeztek. Annak tényleg nincs értelme, hogy dobozolni befognak. Csak ugye ezeket a lehetőségeket mindenhol meg kéne teremteni, le kéne tudni szervezni stb. Pedig tényleg ha csak 5-10 középiskolás munkáját veszed, adsz a kezükbe eszközt, akkor nagyon sok hasznos és szép munkát lehetne nekik adni. Más kérdés, hogy az emberek 95%-a úgy áll minden ilyen munkaszagú dologhoz, hogy ússzuk meg minél olcsóbban, boltoljuk le apu haverjával stb.


Nekem összességében volt belőle hasznos tapasztalatom, de utólag visszagondolva sokkal hasznosabb módon is eltölthettem volna ezeket az órákat, csak akkor még nem volt kiforrott, hogy mennyi helyre mehetsz.


Ezzel is az a helyzet, mint a mindennapos tesivel, az elgondolás és az ötlet jó, a megvalósítás erősen gyenge.

ápr. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
54%
Nem a munkatapasztalat a cél. Hanem annak a megtapasztalása, hogy teszünk valamit a közösségért, és nem pénzért. Ez egy társadalomnak nagyon fontos összetartó ereje. Ha nem simlizik el, akkor van értelme. Elsimlizni meg bármit lehet, ez nem az intézményt minősíti.
ápr. 30. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!