Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a különbség a kötelező,a...

Mi a különbség a kötelező,a kötelezően választható és a szabadon választható tárgyak között?

Figyelt kérdés
A szab.val. az az, amit nem kötelező,de ajánlott felvenni? És az első kettő között mi a különbség?
2020. máj. 21. 21:50
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Kötválból van pár darab és mind a szakhoz kapcsolódó. Megvan hány kreditet kell belőle teljesíteni. szabadon választható mert kb..barmi lehet, borkultúrától a csillagászatig barmi
2020. máj. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

A kötelező az, amit muszáj megcsinálni, mindenkinek kötelező teljestíenie.

A köt.szab.vál. az, amiből bizonyos kreditnyit fel kell venned, viszont te döntöd el, pontosan mely tantárgyakat. Pl ha van tíz kötelezően választható a szak kínálatában, ebből nem kell mind a tizet teljesíteni, hanem elég mondjuk négyet - de lehet többet is, ha akarsz.

A szabvál az, amit csak kedvtelésből csinálsz mert érdekel/tetszik. Megeshet az is, hogy a kötelező és kötvál-okból kijön az a kredit mennyiség, ami kell a diplomához, DE nem ez a jellemző, általában a kötelező és kötvál tárgyak kreditjei nem elegek, ezért kell felvenni szabvált is.

2020. máj. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%
A kettes jól leírta, én csak annyit tennék hozzá, hogy nálunk (és tapasztalatom szerint sok helyen) a teljesítendő szabvál kreditek is meg vannak határozva, pl. nekem 10 kreditet kellett szereznem szabválként. Szóval bármit választhatok, ami megtetszik és fel tudom venni, de a 10 kreditnek meg kell lennie.
2020. máj. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk olyan, hogy kötelezően szabadon választott nincs. Tehát sulinként lehet eltérés.

A lényeg:

Kötelező: ez egyértelmű gondolom.

Kötelezően választható: az adott csoportból kötelezően kell választani egy megadott szempont alapján. Van, ahol pl a szakos tárgyak egy része ilyen, és egy kreditérték van megadva. Nálunk az idegen nyelv ilyen. Angol és német (szakmai). Ebből az egyiket kötelező választani. De te döntöd el, melyiket szeretnéd. De lehet ilyen a sport is. Hogy azt mondják, egy valamit kötelező, de te választasz.

Szabadon választható: ezt többnyire kreditekben adják meg. Nálunk 10 kreditet kell ezekből összeszedni. De sokan a potyakreditekért, vagy átlagjavítas miatt többet is felvesznek.

2020. máj. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
47%
Ugyanazt írtam le, mint az utánam levők, csak felesleges rizsa nélkül. Ti sem ttik-sok vagytok...
2020. máj. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%

#5: szerintem mi már összefutottunk. 😂

Nem, nem ugyanazt írtuk. Te csak a kreditértékekre tértél ki, míg a kötvál általában valami elven alapszik (ahogy írtam is).

Ja, és kötelezően szabadon választható, olyan nincs. Legalábbis nálunk. :P

2020. máj. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60%

#5: bocs, azt hittem, a kettes háborog.

De áruld már el, miért fáj az, hogy más bővebben, érthetően leírja?

2020. máj. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%

#2-es vagyok és jelentem, nem én háborogtam :"D

Amúgy az a baja szerintem a #5-ösnek, hogy le lett pontozva...


BTW én TTIK-s vagyok, szóval ennyit erről #5... :)

2020. máj. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Semmi értelme a felesleges rizsázásnak, szerencsére a TTIK-n ezért buktatnak is,kiveve a föcin, az a ttik btk-ja
2020. máj. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Még jó hogy mérnökinfós vagyok... :"D és nem buktattak meg, MSc-t csinálok már. x)
2020. máj. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!