Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mostmár fizetősek lesznek az...

Mostmár fizetősek lesznek az egyetemek?

Figyelt kérdés
Tehát, 9 egyetem tervezi a Corvinus féle modellváltást 2022-re. És igen, tudom hogy lesznek ösztöndíjprogramok, de ezekre ugyanakkora eséllyel lehet majd bekerülni mint most államilag támogatottra? És a mostani hallgatókkal mi lesz, pakolják át őket fizetősre? Corvinuson ez hogy volt? Pls valaki magyarázza már el.

2020. máj. 29. 19:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól tudom úgy van hogy:

Az a rendszer, amit a Corvinus bevezetett kb ugyan az mint az államilag finanszírozott dolog. Különbség: nem az állam, hanem az egyetem finanszírozza. (Gondolom megéri nekik valami miatt így)

A Corvinuson az államilag finanszírozott karra bejutott diákok még kijárják abban a rendszerben az egyetemet. A most felvételizők pedig az új rendszerben.

Különbség a diákok számára ha jól tudom nincs, és ugyanakkora eséllyel kerülsz be erre, mint eddig lehetett.

Amúgy biztosra semmit nem tudok, de hátha több, mint a semmi:D

2020. máj. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az elsőnek. Akiket már felvettek, náluk semmi nem változik a képzésben. A most felvételizőknek lényegében ugyanannyi támogatott helyük lesz, csak ezek nem államilag hanem a Corvinus által támogatott félévek. Ami megváltozik, az hogy nehezebb lesz bent maradni az új formában, könnyebben átsorolnak majd fizetősre mert magasabb átlagot kell majd elérni.


Ami lehetséges, hogy hosszú távon majd csökkentik a támogatott helyeket, megnövelnek bizonyos tandíjakat stb, hiszen a terv elvileg az, hogy tényleg elit egyetem legyen a Corvinus. De egyelőre rövid távon ez sokat nem változtat a diákok helyzetén.

2020. máj. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm^^
2020. máj. 31. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!