Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi éri meg jobban: az ország...

Mi éri meg jobban: az ország elitegyeteme fizetősen, vagy az ország 5-6. legjobb egyeteme államin?

Figyelt kérdés
2012. márc. 21. 13:08
 1/5 anonim ***** válasza:

nem szívesen fizetnék azért, amit ingyen is megkapok. valamennyit számít a papír, de inkább a szakmai tapasztalatokat nézik. érdemes már az egyetem alatt is elmenni gyakornoknak, vagy olyan melót elvállalni, ami a szakmádba vág, és akkor a diploma után könnyebb munkát találni.

én nem elitegyetemet végeztem, de már a suli első évétől dolgozom, szóval most könnyebb az elhelyezkedés, mert nem csak a papíromat lobogtatom, hanem van mögötte némi tapasztalat is, ami a munkaadóknál nagyon fontos.

2012. márc. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy milyen szakmáról van szó, illetve hol akarsz elhelyezkedni vele - külföldön az ún. kutató elitegyetemek (Semmelweis, BME, stb.) végzősei sokkal keresettebbek, tehát ilyen irányú ambícók esetén ezt ajánlom. Egyszerűbb lenne, ha nevesítetted volna az egyetemeket és a megnevezett szakot, mert van olyan képzés, amit csak 6 helyen hirdetnek meg és ebből csa az első kettő ér valamit (pl. gyógyszerész képzés 4 helyen van az országban, ebből kettőt érdemes elvégezni).


Elsőnek igaza van, hogy a munkatapasztalat és a tényleges tudás többet számít, mint az, hogy hol végeztél, de van olyan szektor, ahol nem indulsz egyenlő esélyekkel frissdiplomásként a gyakornoki/starting level állásokért, ha a diplomádat egy kevésbé elismert egyetemen szerezted (konkrét példa: közgáz szak Corvinuson vs. Nyugat-Magyarországi Egyetem vagy Eszterházy Károly Főiskola, mérnök informatikus/prog.mat: BME, ELTE vs. bármi), így tehát a releváns munkatapasztalatot sem tudod megszerezni.

2012. márc. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Elnézést az offért, de ezen megakadadt a szemem amit a 2.válaszoló írt:D Melyik 2 gytk-s egyetemről írtál?
2012. márc. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Andizsuzsi ***** válasza:
Ország 6. LEGJOBB egyeteme?
2012. márc. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Andizsuzsi ***** válasza:
A legjobb egyetemek legjobb szakjaira sokszor fizetősen sem könnyebb bejutni, mint a 6.-ra államilag finanszírozottra.
2012. márc. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!