Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » ELTE BTK-n az átsorolás...

ELTE BTK-n az átsorolás folyamata hogyan megy?

Figyelt kérdés

Az állami ösztöndíjhoz szükséges 36 kredit megvan. Az érdekelne, hogy a szükséges átlagot (ami BTK-n jelenleg 3,25) milyen képlet alapján számítják. Mert ugye van a súlyozott tanulmányi átlag, aminek a képlete a kredit*számérték/teljesített kredit, valamint az összesített korrigált kreditindex: [(kredit*számérték)/60]*teljesített kredit/felvett kredit. Az egyetem honlapján azt írják, hogy mindkettőt figyelembe veszik, és most össze vagyok zavarodva. Az első esetben minden oké, a második esetben viszont átkerülök önköltségesre, ugyanis míg az előző félévben ezerrel csináltam a dolgokat (a 36 kredit ezért bőven megvan már), a koronavírus által kiváltott helyzet ott rúgott belém, ahol ért, így az idei félévre felvett 34 kreditemből jó, ha 15 lesz teljesítve.

Épkézláb választ eddig még nem kaptam senkitől.


Szeretném mihamarabb tudni, hogy kezdjek-e a nyár végéig munkát keresni :)


Köszönöm előre is.



2020. máj. 30. 02:53
 1/3 anonim ***** válasza:
84%
Attol fugg hogy BTK belul mit tanulsz. Valahol ez alapjan szamoljak valahol a masik alapjan. Viszont ha jol emlekszem az idei helyzetre tekintve az egyetemeken nem lesz atsorolas..
2020. máj. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

most sehogy, nem lehet ebben a félévben átsorolni, csak ha te kéred



101/2020. (IV.10.) kormányrendelet:


A korm. rendelet 4. §-a alapján a nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. törvény (a továbbiakban: Nftv.) 48. (2) bekezdésében szabályozott átsorolásra a 2020/21. tanévre nézve (tehát a 2019/20. tanévi tanulmányi teljesítmény adatok alapján) nem kerülhet sor, tehát tanulmányi teljesítmény alapján történő átsorolásra állami ösztöndíjas képzésről önköltséges képzésre nem fog sor kerülni.

2020. máj. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Lejtettem egy örömtáncot..:D


Köszönöm szépen a válaszokat!


Lassan két hónapos ez a rendelet, én meg nem tudtam róla, és itt stresszeltem..Nem is én lettem volna.


Szép napot!:)

2020. máj. 30. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!