Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha kijártam a gimnáziumot...

Ha kijártam a gimnáziumot (2024 körül) akkor menjek OKJ-re (valamilyen szakmát gondoltam, mentőövnek [ha még lesznek olyan képzések]) vagy az egyetemmel kezdjem?

Figyelt kérdés

15 vagyok, nem tudom mennyire oké, ha ezen pörgök lassan egy hete. Azért kérdem, mert nem tudom, mennyi változás jön még, ha tovább várok. Az egyetemmel ugyanígy vagyok... Ha mondjuk a biológia szakra változnak a feltételek, én pedig kidobok nem tudom mennyi időt arra, hogy cukrászként vagy grafikusként bebiztosítsam magamat (ha biztosításnak mondható) akkor buktam. Ha viszont az egyetem nem sikerül, és az OKJ-nak vége, akkor nekem is annyi.

Bocs, a kirohanásomért, de elkapott a kapunyitási pánik.



2020. jún. 1. 15:42
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Valamit elronthattam, mert nincs találat, de amint átrágtam magam néhány tankönyvön, újra megpróbálom! 🙂
2020. jún. 2. 10:03
 12/16 anonim ***** válasza:
Lehet olyan kombináció, amire nincs találat, például olyan művészeti képzés, amihez biológia kell. De lehet az is, hogy valamit véletlenül állítottál be. Sok sikert hozzá, ha nagyon nem megy, nyugodtan írj.
2020. jún. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Szia! Én pl azért mentem okj-re egyetem előtt, hogyha nem sikerül az egyetem és kiesek akkor ne az legyen hogy ott nincs egy szakma sem a kezemben.
2020. jún. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Utolsó: én is ezért vagyok bizonytalan.
2020. jún. 2. 12:47
 15/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ne aggódjál. Majd ráérsz ezen még 2023-24 környékén gondolkodni, amikor majd oda jutsz, mert addig még sok minden változhat. tehát ne aggódj előre; előre ne stresszeld magad.
2020. jún. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Szia, nem tudom, hogy mennyire írom már későn ezt a kommentet, de muszájnak éreztem. Mivel faktválasztás előtt állok, ezért nagyon átgondolom én is, hogy hogyan tovább, viszont gondolom te még nem állsz ott, ahol én. Ha rám hallgatsz nem teljesen jegeled ezt az egészet, viszont nincs értelme nagyon rágörcsölni sem. Gondolkozol rajta, úgy készülsz, mint ha ténylegesen mennél egyetemre, mindent beleadsz és tanulsz, aztán pedig eldöntöd mi lesz. Addig még van négy éved, más személyiséged lesz, tehát mondhatom én, hogy menj egyetemre nyugodtan, ha te közben meggondoltad magad és szakmát szeretnél lerakni.
2020. jún. 7. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!