Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvostanhallgatók, orvosok!...

Orvostanhallgatók, orvosok! Ti hogy tanultátok meg a gyakorlatot?

Figyelt kérdés
Attól félek, hogy nagyon-nagyon kevés az, amit gyakorlatokon tanulok/tanítanak és nem tudom, hogy szerezhetnék legalább minimális gyakorlati tapasztalatot, mert nagyon ciki lesz így elkezdeni dolgozni. Lassan negyedév végén ott tartok, hogy talán egy injekciót be tudok adni, de semmi mást nem csináltam még soha. A klinikai gyakorlatokon rendszerint a folyosón üldögélünk, a telefonunkon játszunk, mert az orvos, aki az órát tartaná meg sem jelenik, vagy egy perc alatt leráz minket, mert épp nem ér rá. Ha épp ott van, akkor max 2-3 ember tud mit csinálni (pl bemenni a műtőbe, megfigyelni egy vizsgálatot, kikérdezni egy beteget), hiába vagyunk minimum 6-8 fős csoportokban (vagy a teljes csoportunk, kb 15 fő). Nyári gyakorlatokon sem igazán érnek rá velünk foglalkozni, esetleg egy-két dolgot mutatnak első pár nap, aztán ott is csak az üldögélés megy (és rendszerint itt is rengetegen vagyunk egy-egy osztályon, csak a hallgatók töredékének jut feladat). Azt várják, hogy önállóan tudjuk, hogy mi hogy megy egy osztályon, de ha soha senki nem mutatta/tanította meg még az alapvető dolgokat sem, akkor nem tudok csak úgy beállni a munkába. Persze érthető, hogy az orvosoknak is rengeteg dolga van és nem érnek rá mindent elmagyarázni, de ez részemről is sz#pás, mert ha nem mutatják meg, akkor sosem fogok tudni semmit.

2020. jún. 6. 16:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Önszorgalomból. Mentem, hogy szeretném csinálni. Találni olyan orvost, aki foglalkozik veled.
2020. jún. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szintúgy. Én például bejárogattam traumatológiára éjszakai ügyeletekre. Emellett a nyári gyakorlatokat igyekeztem kisebb vidéki kórházakban végezni.
2020. jún. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!