Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy orvostanhallgató mikortól...

Egy orvostanhallgató mikortól keres pénzt? Rezidens már úgy tudom kap, de egy medikus amikor kórházi gyakorlaton van?

Figyelt kérdés
2018. aug. 30. 16:31
 1/3 anonim ***** válasza:
A kórházi gyakorlat ingyenes, a rezidens már valóban kap.
2018. aug. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kórházi gyakorlatra nem jár pénz, max. ha külföldön csinálod, de ott is kórházfüggő. Magyarországon nem adnak sehol érte, nekem Németországban a hatodéves gyakorlatért nem kevés pénzt adtak.

Egyetem után, ha megkaptad a diplomát és belépsz a szakképzésbe, akkor már kapsz fizetést. Vagy ha phd-zol inkább, a nappalin ott is jár ösztöndíj.

2018. aug. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyetemistaként sajnos semmiféle segítséget nem adnak. Most szegeden a blokkgyakorlat mellé annyi segítséget adnak, hogy aki nem szegeden csinálja a gyakorlatot, hanem Kecskeméten, Makón, Hmvh-n azoknak szerveznék kisbuszt és elszállítják őket. Egyébként nyári gyakorlatnál a kollégiumért is fizetni kell, nem adnak pénzt sem. Idén nekünk lesz pulmonológia gyakorlat Deszken ami kb 300 ft oda és 300 vissza tömegközlekedéssel, de ezt sem állják.


Rezidensként már pénzért dolgozik az ember, az már más kérdés, hogy mennyiért...

2018. szept. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!