Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan fejleszthetném a...

Hogyan fejleszthetném a fogalmazási készségem?

Figyelt kérdés
2008. nov. 24. 17:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Olvass sokat, azzal a szókincsed is javíthatod szerintem.
2008. nov. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Olvass sokat persze :)

Amit meg én külön ajánlanék, az az, hogy kezdj el naplót írni. Sokkal könnyebben fog menni egy idő után, és még jó is néha visszaolvasni, hogy mi történt magaddal :))

2008. nov. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezenkivül én még azt ajánlom, hogy irj ösztönösen. Ne szégyeld, ha furcsa újszerű szavakat, mondatokat használsz. Persze nem kell ilyennel túlzsúfolni az irásodat, de egy-kettő élvezhetővé, kölönlegessé teszi. Ha verset, novellát elemzel, akkor ezek mellett az is fontos, hogy tényszerű logikus maradj, ne mondj ellent magadnak miközben irsz.
2008. nov. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én középiskolában naplót írtam. S mivel néha megragadott egy-egy film vagy történet amit olvastam a naplómba belekerült egy-egy történet kezdemény is. Fantáziáltam olyanokról,hogy egyszer regényt írok. Volt,hogy interneten megismert barátaimmal irtunk közösen magunknak egy folytatásos történetet. pl Volt egy álmon ami egészen fantasztikus volt leírtam és kérték folytassam, kíváncsiak voltak a végére. Pedig nem tudtam mi lehet, így közösen kitaláltuk. Ezek jó szórakozást is jelentettek, meg közben észrevétlenül fejlődött a fogalmazási készségem illetve a helyesírásra is jobban figyeltem.
2008. nov. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!