Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan fejlesszem a beszédkézs...

Hogyan fejlesszem a beszédkézségem, fogalmazási képességem?

Figyelt kérdés
2009. dec. 20. 23:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Olvass!
2009. dec. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Olvass, olvass, olvass...
2009. dec. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Csak ugyanazt tudom mondani, mint a többiek: olvass.

Gyakorlásnak meg írhatsz is, napló is jó, de ha van kedved történeteket vagy verset, attól függően mi érdekel.

Szinonima szótár is sokat segíthet, rengeteg mindent tanulhatsz belőle. Meg az idegen szavak szótára is jó, sokat tanít az is, és azzal a könyvvel is bővítheted a szókincsed. :)

Később látni fogod, hogy jó sokat változtál. Hajrá. :)

2009. dec. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz: olvass sokat, és különböző témájú könyveket.
2009. dec. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én az olvasás mellett a beszédet is javasolnám. Keress neten valakit, akivel beszélgethetnél az adott nyelven neten keresztül. Így ahogy neki mesélsz, előjön majd a szókincs hiány, szótárazol közben, sokkal könnyebben megragad, mintha magolnád a szavakat, és ahogy a mindennapjaidat meséled el, és próbálod megérteni az ő reakcióját, fejlődni fog a nyelvtudásod... Nekem egy külföldi tábor segített rengeteget. Az én angol tudásommal elbújhattam a többiek mellett, volt aki anyanyelvi angoltudással jött, én meg 18 évesen akkor másztam is az iskolapadból... Eleinte nagyon nehéz volt, de csak akkor vettem észre mekkorát dobott ez a nyelvtudásomon, amikor hazaértem. Azóta a nyelvtanom gyenge, viszont rizsázni azt tudok. :) A nyelvvizsgám nyelvtanja szánalmas lett, éppen hogy átcsúsztam rajta, de a szóbelim 98%-os lett, a levelem pedig 96. :) Az érettségim leveleiből 1 pontot veszítettem szintén nyelvtan miatt, és előtte a tanárunk, aki sosem dicsér senkit, többször is elmondta egy egy fogalmazásom kijavítása után, hogy nagyon jók...

Szerintem beszéd útján lehet legjobban megtanulni rizsázni!

Ha választékosságot, szebb beszédet szeretnél tanulni, akkor mindenképpen valami könyvet ajánlok. Persze ne a Harry Pottert, de azt hiszem a választékos beszédet egy angol anyanyelvűtől sem fogod tudni megtanulni, inkább könyv :)

2009. dec. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!