Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A Rendészettudományi Karnál a...

A Rendészettudományi Karnál a felvételihez milyen emelt szintű érettségi szükséges?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi Karánál milyen emelt szintű érettségi szükséges a sikeres felvételhez?


Azt írták hogy szükséges "emelt szintű érettségi a felvételi tantárgyak valamelyikéből".


Rendészeti szakon vagyok jelenleg, de találtam többféle érettségit is, mint pl.


Belügyi rendészeti ismeretek

Rendészet és közszolgálat


vagy igazából mindegy, ezek közül valamelyikből elég?



2020. jún. 11. 20:37
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt az infót találtam:

,,Államtudományi képzési terület

A felvétel feltételeként meghatározott emelt szintű érettségi vizsgatárgy az érettségi pont

számításához meghatározott érettségi tárgyak közül választva teljesíthető.

Általános követelmények a pontszámításhoz

Választható érettségi vizsgatárgyak:

belügyi rendészeti ismeretek vagy katonai alapismeretek vagy magyar nyelv és irodalom vagy

történelem.

A képzési területen választható szakmai előkészítő vizsgatárgyak: rendészeti alapismeretek.

A képzési területen választható ágazati szakmai érettségi vizsgatárgy: rendészet ismeretek,

rendészeti és közszolgálati ismeretek, honvédelmi ismeretek.

Az érettségi pont számításához két érettségi vizsgatárgyat kell választania a jelentkezőnek, azzal a

megkötéssel, hogy legfeljebb egy szakmai előkészítő vizsgatárgy vagy ágazati szakmai érettségi

vizsgatárgy választható. A felsoroltakból egy vizsgatárgyat emelt szinten kell teljesíteni."


Ha jól értelmeztek akkor mind a kettőnek jónak kell lennie. Bár az én volt osztálytársaim belügyből tettek emeltet, hogy felvegyék őket.



Forrás: [link]

2020. jún. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!