Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mikor jelenik meg végre...

Mikor jelenik meg végre Felvin a pontszámom?

Figyelt kérdés
Már van érettségi bizonyítványom, ugye annak a pontszámát átvette a nyilvántartásból, az megjelent, de idén csináltam egy emelt szintűt, az még nem jelent meg, pedig két napja már megvan, tehát benne van az eredmény a központi nyilvántartásba. Várhatóan mikor jelenik meg? Már feltöltöttem inkább a dokumentumot, pedig azt írja nem kell feltölteni a 2006 utánit, de nekem meg ezt mondta az intézmény, hogy töltsem fel.

2020. jún. 17. 17:46
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
57%

Nem kell feltölteni. Nem tudom, ezen mit nem lehet érteni.


Amúgy gondolj bele, hogy hány végzős van. Rengeteg adatot kell feldolgozni, ez nem 2 nap. Nekem pénteken volt a bizonyítványosztás (szintén emelt érettségi, a többi megvan), és nekem sem változott. De nem is fog, szerintem még egy jó darabig. De nyugi, ha nem tudod kiszámolni a pontjaidat, akkor segítek :)

2020. jún. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:

"Nem tudom, ezen mit nem lehet érteni."


Ezt kérdezd meg attól a többdiplomás doktor igazgatótól, aki azt mondta, ne foglalkozzak vele mit ír ki, töltsem fel.

2020. jún. 17. 17:54
 3/37 A kérdező kommentje:
Ki tudom amúgy számolni a pontjaim, nem erről van szó, csak én pl. munkahelyemen olyan nyilvántartásban dolgozok, hogyha beírok valamit, akkor az enter megnyomása utáni pillanatban azonnal az ország minden pontján minden illetékes szerv látja mit csináltam, gondoltam ez a rendszer is így működik, ezek szerint nem.
2020. jún. 17. 17:57
 4/37 anonim ***** válasza:
Azt mondták, hogy elvileg tizenhetedike után(!) jelenik meg. Nem egy nap amennyi adatot dolgoznak fel, így egy kicsit várni kell.
2020. jún. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
Ezek szerint ez nem egy algorirmussal történik, bár meg lehetne az informatikai hátterét szerintem ennek is csinálni, hogy a két nyilvántartást összekapcsolva az egyikbe felvitt adat automatikusan megjelenik a másiknál is. Na mindegy, akkor oké, ha másnak sem jelent meg. Remélem nem lesz vaj, hogy feltöltöttem, én is egyértelműen értelmezni tudtam, hogy nem kell feltölteni, de az intézménynél az igazgató azt mondta töltsem fel akkor is.
2020. jún. 17. 19:09
 6/37 anonim ***** válasza:
Tényleg nagyon sok idő, mire feldolgozzák. Nekem több hétbe telt, mire kiírta, hogy a több szak megjelölése miatti fizetési hátralékom be van fizetve, pánikoltam is rendesen, hogy miért tart ilyen sokáig:D
2020. jún. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
Szerintem algoritmussal működik, mert ha irodában kéne pár embernek ezzel foglalkozni, akkor sokkal de sokkal több idő és valószínűleg hiba lenne
2020. jún. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:

Ez azért szerintem nem olyan egyszerű adat, hogy egy helyen, ha megjelenik, akkor jelenlen meg máshol is. Oké, az adatbázisba beviszik, hogy töri emelt érettségi 82%, de akkor ezzel önmagával mit kezdjen a felvi? A felvit pontok érdeklik. Eleve 2 pontszámítás van, és ehhez még pluszpontok is mennek. Az egyik adatbázisba felvitt adatokból kerül kiszámításra a másik adatbázisnak lényeges információ.

Nyílván gép számolja ezt is, de ezt akkor is le kell futtatni (gondolom). És ahány jelentkező van, ez nem megy mindenkinek 1 nap alatt.

2020. jún. 18. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
Valakinek megjelent esetleg?
2020. jún. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:
Nekem továbbra sem még, de így akkor várok, mást nem tudok tenni. Valaki írta, hogy 17-e után várhatóan megjelenik. Melyik 17-e? :D Azért az nem mindegy, hogy június vagy július, mert a július 9-én lejáró dokumentumpótlás stb. határidőig jó lenne, ha bőven megjelenne, mert ha mégse, akkor még tud telefonálhatni az ember.
2020. jún. 18. 21:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!