Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek ilyen pontszámokka...

Asdfghjklpoiuztre kérdése:

Szerintetek ilyen pontszámokkal felvesznek a Vetésibe? Többi lent

Figyelt kérdés

Franciára, spanyolra: 193,5/250

Biológiához: 154,5+ szóbeli/ 250

Minimum hány pontos szóbeli kell ahhoz, hogy ezekkel a pontokkal felvegyenek?



2020. jan. 30. 09:46
 1/5 timortin ***** válasza:

Gondolom ezt már láttad:

- Ilyenek lettek a felvételik:

[link]

- Így számolódnak a pontok:

[link]

- Ennyi jelentkezőt vesznek fel:

[link]


- Ha ilyet kérdezel, akkor azért érdemesebb bontva megírnod a hozott+írásbeli felvételikből jövő pontjaidat és nem összesített pontot írni. Ha besős Vetésis ember akarna neked válaszolni még neki sem lenne egyszerű így.

- Szerintem magyarnál minimum 40 pont vagy afelett kellett teljesíteni, mateknál 38 pont vagy afelett. Akkor szóbelitől függően már lehet esélyeket latolgatni.

- Lovassy-hoz képest egyszerűbb bejutni, de a Vetési is nagyon népszerű hely, főleg ilyen szakokra. Símán el tudom képzelni, hogy még én is túl alacsonyra lőttem be a ponthatárokat.

2020. jan. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
matek 33, magyar 39, vitt pontok 49,5
2020. jan. 30. 17:14
 3/5 timortin ***** válasza:

- Ugye én úgy számoltam a ponthatárt, hogy a legjobbakból vettem a felvehető létszámnak megfelelőt, biológiánál például a legjobb 15 darabot.

- Az én tavalyi tapasztalatom alapján akkor lehet kevesebb ponttal is bejutni (mint saccolni lehet első durva megközelítésben), ha akik jól írták meg (bejutnának a Vetésibe), nem elsőként írták be a Vetésit és pontszámaikkal meg bejutnak a listájukban előrébb sorolt iskolába. Merthogy ekkor ők értelemszerűen kiesnek a Vetésibe felvettek közül.

- Mivel a Vetési menő sulinak számít, többen felvételizhetnek megyén kívülről is akár (kollégiumi elhelyezéssel gondolom), így a kiesők listája nem lehet túl nagy (de ne legyen igazam!).

- Drukkolok, hogy ne legyen igaz a túlságosan sötétre festett falam és felvegyenek! Tudom milyen stresszes ez az egész így és persze kívánom neked a legjobbakat.

2020. jan. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2020. jan. 30. 19:33
 5/5 timortin ***** válasza:

- Vissza az egész szerencsére.

- A 3.link szerint 4 db első osztály indulhat (30-30 fővel). Ez minimum 120 tanuló.

- Ha összeszámoljuk az összes tanulót (első link) akkor az kevesebb mint 120. Ami azt jelentené, hogy aki írt központ felvételit azt felveszik. Márpedig azt mindenkinek kellett írnia magyarból is, matekból is.

- Szóval árulás van valahol ami azt jelenti nem lehet megmondani körülbelül sem, hogy mi lesz az alsó ponthatár.

- Tavaly 35 pontos magyar és 25 pontos matek biztosan nem volt elég a Vetésibe egyik szakra sem (családon belüli 100%-os infó).

2020. jan. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!