Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Reális a csökkenés az egyetmi...

Reális a csökkenés az egyetmi felvételi pontszámoknál?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom, hogy mivel nem lesznek megtartva a szóbeli vizsgák, ezért az azzal járó plusz százalékok "elvesztése" miatt, csökkeni fognak a ponthatárok. A tanárok is sokkal engedékenyebbek szóbelin, gyakran előfordul a max pont megadása, ami egy pl. 85%-os irásbelit 88%-ra javítana, egy 75%-os írásbelit pedig 80%-ra. Bár ennek ellenére a többség könnyebbnek ítélte meg a mostani érettségiket, ami meg a ponthatárok növekedését okozhatja.

Mi a véleményetek erről?



2020. máj. 20. 15:24
A kérdező szavazást indított:
Csökkenni fognak a pontok
Növekedni fognak a pontok
Nem lesz kiugró változás
52 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem nem reális, mert az idei érettségi annyira könnyű volt, hogy egy általános iskolás is simán megírtaxvolna. Emiatt, gondolom, több pontot sikerült az átlagnak összeszedni. Csökkenni akkor szokott, ha nehéz a feladatsor.
2020. máj. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Az az oldal amiről én beszéltem szerinted nem lesz mérvadó?
2020. máj. 20. 15:50
 3/18 A kérdező kommentje:
Mivel én, egy az utóbbi években hatlamas pontszámokkal induló szakot jelöltem, ahol úgy gondolom, hogy a felvételt nyerők akkor is lazán vették az akadályt. Én valamiért úgy gondolom, hogy nekik ez nem volt annyire könnyebbség, mint annak, aki a kettesre hajt. Annyi biztos, hogy kevesebben fognak bukni ezáltal, de azzal hogy a sokak számára "ajándék" 30 pontot jelentő szóbelit eltörölték, így a tavalyi pontszámokhoz képest csökkenni fog minimálisan. Nyilván nem kiugróan, mert ellensúlyozza a könnyű érettségi.
2020. máj. 20. 16:04
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Legyen szerencséd! BGE-PSZK?😊
2020. máj. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
BCE-GTK
2020. máj. 20. 16:09
 6/18 A kérdező kommentje:
De második helyen az:) azzal nem lesz probléma szerintem.
2020. máj. 20. 16:10
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Én ott végeztem. 😊
2020. máj. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem nem lesz csökkenés. Azt vettem észre, hogy mindenki hisztizett és pattogott érettségi előtt, de ahogy kiderült, hogy az idei rohadt könnyű volt, egyből elkussoltak...
2020. máj. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Azért gondolom, hogy nem lesz cdökkenés, mert aki amúgy is jót írt volna, a könnyítettel is nyilván jót írt. Viszont sok olyan, aki alapból gyengébben teljesitett volna, így most jobbat írt.Nem lesz látható az eredményekben a különbég az amúgy közepes jó és kitűnő eredményűek között.
2020. máj. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szakot jeloltel Kerdezo?Hany pontod lesz?
2020. máj. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!