Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Építészmérnökire melyik...

Építészmérnökire melyik tantárgyakból lehet emelt érettségizni?

Figyelt kérdés

8 osztályos gimnáziumba járok, jövőre leszek 11. osztályos. Tetszik az építészmérnöki szak, viszont ugye 1 tantárgyból kötelező lesz emelt szinten érettségiznem.

Láttam az érettségi követelményt: rajz alkalmassági vizsga, matek és fizika/építészeti és építési alapismeretek. Nekem az építészeti és é. alapism. ki van lőve, hiszen gimnazista vagyok.

Szóval akkor most vagy matekból vagy fizikából lehet csak emelt szinten érettségiznem?

Vagy lehetne esetleg sima rajzból is?



2020. jún. 18. 11:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

mivel gimibe jársz, nézni fojáka: matek ÉS fizika vagy magyar nyelv és irodalom vagy történelem - a felsoroltak közül egyet emelt szinten kell teljesítened.


[link]

2020. jún. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
fogják*
2020. jún. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ooo, ezt nem láttam.:o Köszönöm szépen!!
2020. jún. 18. 11:42
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarom elvenni a kedved tőle, de mielőtt az építőipart választod mérnökként azért olvass utána a neten, akár itt, vagy a mennyit kereselponthun vagy akárhol máshol. Legkevésbé az építőipart érdemes választani mérnökként.
2020. júl. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!