Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kötelező nyári szakmai gyakorl...

Kötelező nyári szakmai gyakorlat tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Holnap megyek elősször és nagyon izgulok. Kinek milyen volt a szakmai gyakorlata, milyen feladatokat kapott (+mi a szakmád), kedvesek voltak vagy sem, hogyan zajlott?

2020. jún. 16. 00:31
 1/4 anonim válasza:
100%

Szakács a szakmám.


Az elején kisebb feladatokat kaptam. Ételelőkészítés(pucolás, vágás). Mivel látták, hogy ömlik a könnyem 3szem hagymától ezért csak azért is adtak 2vödör hagymát, hogy pucoljam meg.


Aztán elkezdtem mosogatni a fehér mosogatóban.(itt vannak a tálak, evőeszközök)(Ezt kifejezetten szerettem!)

Mivel látták, hogy ez "nem olyan nehéz"számomra, át raktak a fekete mosogatóba(18literes edények) amik tiszta zsírok voltak , le volt ragadva minden az aljára.... Undorító volt.

Mivel 45kilos lány vagyok, ezért megsajnáltak a fiúk, és mondták, hogy éthordózzak.(merjem az ételt éthordóba). Elkezdtem csinálni, szanaszét égettem a kezem..... GYŰLÖLTEM DE CSINÁLTAM!!!!

Mindennap takarítottam....több órát túlóráztam diákként!!!! Takarítottam a tűzhelyet ahol sültek közben az ételek....a forró olaj rám fröccsent kiégette a karom...


Utána meg ki lettem közösítve mivel mindennek neki álltam szó nélkül..nekem nem kell 2x mondani, hogy csináljam meg ezt-azt.... lehet hogy nem jól csináltam , de oda álltam szó nélkül!!!!

Ez sok munkatársamnak nem tetszett. Szünetben kibeszéltek.

Volt, hogy az életlen kést kicserélték szándékosan élesre, hogy megvágjam magam.

Volt, hogy direkt több edényben főztek, hogy ne érjem el a buszt, helyette nekik mosogassak......


Volt, hogy férre mentem, és elsírtam magam.....


De számoltam a napokat hogy nemsokára vége😜


Őszíntén. Jeles tanuló voltam a suliban. Szerettem a gyakorlatot A SULIBAN. Szerettem az embereket A SULIBAN..❤️


Szóval, ez a gyakorlat egy nagy csalódás volt.....


Annyira elvették a kedvem ettől a szakmától, hogy ugyan sikeresen elvégeztem, de nem helyeszkedtem el benne😁🙂 Inkább vagyok gyárban minthogy mégegyszer olyan mocsokban legyek....az emberekről nem is beszélve.


Remélem neked jobb lessz!🙏🏼 Szorítók



23L

2020. jún. 16. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én boltban teljesítettem a nyári gyakorlatomat, egy Sparban. Kereskedői szakosként. Őszintén szólva én úgy voltam a gyakorlattal, hogy á minek nyáron melózni, ha lehetne pihenni is. Kötelező volt, persze csináltam ahogy kellett. Polcfeltöltéseket végeztem legtöbbször száraz árut, volt, hogy italosztályon csináltam ezt, meg volt hogy zöldséges osztályra osztottak be. Őszintén szólva első nap annyira lefáradtam fizikailag, hogy meg se bírtam állni a lábamon műszak vége után. Emelgetni nem is olyan könnyű mint az hittem, volt, hogy segíteni kellett mert nem tudtam feltenni a polcra az árut magasra létrán. A rengeteg hajolgatás, nyújtózkodás nagyon megviseli a gerincet. A zöldségest azt utáltam, mert nagyon nagy súlya van azoknak a zöldségeknek gyümölcsöknek, retkes ládákba hordják azokat. És a ládákat egymásra építik fel, tolják ki a kocsival az árutérre. Iszonyat nehéz volt, de meg se szólalhatok, hogy eladó nők cipelik ezeket nap, mint nap. Volt, hogy vevők kérdeztek tőlem mi hol található, többnyire tudtam segíteni, de volt, hogy valakit félreirányítottam. Az eladók közül volt egy két személy akinek nem tetszett a stílusa, bár a főnökök azok rendesek voltak. Sokkal keményebb munka, mint aminek tűnik, ráébresztett, hogy milyen kemény lesz a felnőttélet. 20/F
2020. jún. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Előző válaszoló voltam.

Még kiegészíteném azzal a gondolatomat, hogy volt pár (szerintem) teljesen értelmetlen dolog, mint például, hogy este húzzuk előre az árukat a polcokon, tehát másszunk fel a létrára és azt az egy árut ami ott maradt például a polc hátulján, húzzuk előre. Meg amikor letakarítatták a szeszes ital polcot, azt is létrán és az összes italt le kellett pakolni egyesévvel a polc adott szintjéről, le kellett törölgetni vizes törlővel. Majd szépen egyesével visszapakolgatni őket. Egyik eladó megjegyezte, hogy kb. 4-5 napig tart a tisztaság utána újra poros lesz megint az egész. Hát mit ne mondjak értelmes feladat volt. Voltak vevők akik nem is tudták mit kérjek vagy, hogy odahívott, hogy hol van ez-az majd, mikor megkérdeztem az egyik eladót már eltűnt onnan ahol volt. Voltak nagyon retardált vevők is sajnos. Meg voltak jártasak is, akik jobban tudták mi hol található az üzletben, mint én kicsit gáz volt amikor megmutatta, hogy hol találja a másik vevő, de végül is diák tanulóként voltam. Volt még olyan is, hogy picit később érkeztem, mert út közben eszembe jutott, hogy otthon maradt a belépőkártyám, ezért egy laza 6 perccel később állítottam be. Meg párszor tovább húztam az ebédidőt mint 30 perc minden ami kellett. Összességében elmondhatom, hogy elég nehéz volt nekem a 4 hetes nyári szakmai gyakorlat, meg kell állni az embernek a helyét.

2020. jún. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Mintha én írtam volna ezt, csak nőként.

Én durva 7 hónapot dolgoztam a Sparban, szintén a szárazon és a zöldségen és nekem is kellett ilyeneket csinálni.

Én sem vagyok valami erős fizikumú én konkrétan jó 10 kilót fogytan

fogytam, totál legyengültem.. Boldog voltam hogy ott hagytam azt a helyet..

Voltak kedves kollégák, de a szárazos osztályvezetőm teljesen kikészített lelkileg és fizikailag is..

2020. jún. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!