Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Biosz érettségire felkészítő...

Biosz érettségire felkészítő könyv?

Figyelt kérdés
Tervben, hogy ősszel jelentkezek biosz érettségire középszinten. 65 %-nak már örülnék, van még 4 hónap, de már szeretném elkezdeni. Régen tanultam már bioszt, de állítólag a középszintű nem nehéz. Van már egy 54%-os földrajz emeltem.
2020. jún. 23. 23:17
 1/8 A kérdező kommentje:
Volt tanárom legalábbis azt mondta egy emelt földrajz után egy biosz közép sima ügy.
2020. jún. 23. 23:19
 2/8 anonim ***** válasza:
Mozaikos tankönyvek bőven elegendőek lesznek. De egyébként kiegészítésként én még szerettem a Fazekas-Szerényi-féle kétkötetes bioszkönvyet is, ez részletesen magyaráz.
2020. jún. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Na, az szupi :) 7-8 osztályost is nézzem át, vagy elég a középiskolai?
2020. jún. 23. 23:24
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A középsikolai simán elég, a 7-8.-os anyagot a 10.-es középsikolai Mozaik-biosz foglalja össze. 10-11-12. középsulis kötetet megveszed + megoldogatsz korábbi érettségi feladatsorokat, a siker nem fog elkerülni ;)
2020. jún. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A szóbeli tényleg projekt tételekből áll össze?
2020. jún. 23. 23:35
 6/8 A kérdező kommentje:
Amúgy köszi :)
2020. jún. 23. 23:35
 7/8 anonim ***** válasza:

Hogy érted, hogy projekttétel?


Meg van adva egy hivatalos követelményrendszer, olyan témakörökben számíthatsz feladatokra mind az írásbelin, mind a szóbelin. Középszinten kevesebb a logikai feladat, ott inkább az elméleti jellegű tudásra mennek rá, én személy szerint emelteztem, ott már sok logikai, kompetencia jellegű feladat volt.

2020. jún. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ugyan én még a régi rendszerven érettségiztem, de nálunk esküdött a tanár a Németh Endre könyvekre. Lényegében csak ebből tanultunk, OKTV-re ebből készültünk, ez alapján érettségizünk, és ez alapján felvételiztek az orvosira az osztálytársaim.

Az biztos, hogy egy teljesen korrekt, érthető összefoglaló leírása a tanagyaknak.

[link]


És ehhez még vannak "kiegészítő" kötetek (bár ez inkább azoknak az egybeszerkesztése), amiben fogalmak, vázlatok, összefoglaló táblázatok vannak.

2020. jún. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!