Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hülye voltam hogy agráregyetem...

Hülye voltam hogy agráregyetemre mentem mezőgazdasági mérnök szakra úgy, hogy közöm sincs a mezőgazdasághoz, csak pusztán érdekel és ennyi? Meg nyilván dolgoznék benne szívesen, de ezek csak vágyak

Figyelt kérdés

Már a legelején látszott, főleg amikor különböző tantárgyak legelső óráin a tanárok végigkérdezgettek mindenkit, hogy ki miért jött ide, gazdálkodnak-e otthon, akkor látszott, hogy az ide járók legtöbbje, nagyjából rajtam kívül szinte mindenki, kőkeményen benne van már most a mezőgazdaságban. Családi gazdaságban dolgoznak otthon, és kőkeményen dolgoznak az év jelentős részében. Szóval olyanok járnak ide javarészt, akik már alapból gazdálkodó, mezőgazdasággal foglalkozó családba születtek bele. Én vagyok szinte az egyetlen, aki úgy van itt, hogy amúgy köze nincs az egészhez, sose gazdálkodott, ha meg megkérdezik annyit tud csak mondani, hogy érdekli ez a téma és kész.

Hülye voltam, hogy ilyen egyetemre eljöttem egyáltalán? Furcsa lehetek a többiek szemében?


2020. jún. 24. 07:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Adok neked egy jó tanácsot: Ne foglalkozz a többiekkel. Neked tetszik a szak? Érdekel? Akkor ennyi! Magaddal törődj!! Hajrá!! Végezd el és légy boldog az életedben :)
2020. jún. 24. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétel az egyetemhez, hogy a családod foglalkozzon mezőgazdasággal.

Ahogy orvosin se feltétel az, hogy legalább 3 felmenődnek főorvosnak kellett lennie :)

Úgyhogy ne aggódj. Ha érdekel a téma, akkor menni fog :)

Sok sikert kívánok neked! :D

2020. jún. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
96%

A többiek szemében nem vagy furcsa. Én is így szereztem az okleveles agrármérnök diplomámat.


Persze könnyebb, ha van mihez kötni a tanultakat, főleg a 3. évtől, amikor már túljut a képzés az elméleti alapozáson.


Inkább az a kérdés, hogy a végén mihez kezdesz a diplomáddal? A termeléshez kb. akkor leszel jó, ha valamelyik tanárod kvázi kiajánl valahova, ehhez viszont nagyon le kéne nyűgöznöd - és akkor jó eséllyel inkább ott tartana a tanszéken kutatónak. Mondjuk az se egy rossz élet, ha ez érdekel...


Abból a szempontból jó helyen vagy, hogy nagyon sokféle tudományterülettel fogsz foglalkozni, ez sokmindenhez jelenthet jó alapot (élettudományok, gazdasági tudományok, vízgazdálkodás, gépészet, környezettudományok, térinformatika)... önmagában semmiben sem leszel spíler, de ráérsz specializálódni.


És akár sporthorgászatból is írhatsz diplomamunkát! :)

2020. jún. 24. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 MLGuy ***** válasza:
94%

Te leszel a többiek főnöke... xD


Van egy ismerősöm, református lelkész. Városi gyerekként született, életében nem látott zöldséget csak a zöldségesnél meg a tányérban. Vidékre került lelkésznek és soványka volt a fizetése. Ezért elment Nyíregyházára a főiskola könyvesboltjába és vett pár mezőgazdasági könyvet. Könyvből tanulta meg, mit kell csinálni. Olyan ügyesen csinálja ("ahogy a nagy könyvben le van írva"), hogy a falu népe csak néz.

2020. jún. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

10 éve mikor jártam nem Pest megyei suliban az agrármérnökin és a kertészmérnökin is csak kb. a fele volt szakmabeli előéletű. De a szakmába dolgozva se mondhattuk/ mondhatták, hogy könnyebben vizsgáztunk, mert sok új dolgot tanultunk.


Úgyhogy ne szégyeld magad ez miatt.


Van aki megmondta, hogy csak a diplomáért jött mert melóhelyen (nem mezőgazdasági vonalon) így nagyobb beosztása lehet.

Nekik még kedvük se volt hozzá 95%-ban mindenki lediplomázott.

2020. jún. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!