Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az normális, hogy egy évben...

Az normális, hogy egy évben nem fejeztük be a tankőnyves tananyagot és jövőre is azt folytatjuk? Nem lesz ez nagy elcsúszás? (9.-es 10.-be)

Figyelt kérdés

Holnap kell vissza vinni a könyveket,de vannak könyvek amiket nem kell, mert hogy folytatjuk jövőre. Bàr egyiket sem fejeztük be.😅😬😩

Nekem nagyon fontos hogy jól sikerüljön az éretségim màr most félek tőle a gyatra iskolai oktatás rendszer miatt is.

Érdemes vagy idő pocsékolás lenne ha nyáron megtanulnám a 9.-es anyagot?

Mivel grafikus suliba járok a rajzot is kellene gyakoroljam, mert a rajz oktatási óra sem sok😬🙄. (2)


+ sosem volt időm hobbira, de már megakarok tanulni gördeszka trükköket, hogy a chrussommal elmenyek deszkázni😄👼


2020. jún. 24. 20:40
 1/7 anonim ***** válasza:

:D Mi nem fejeztük be a töri anyagot, valahol a 12.-es könyv elejéig jutottunk.

Időpocsékolás mindenfélét megtanulni, tényleg. Az érettségi tárgyakra érdemes gyakorolni, megnézni mik az érettségi követelmények. De ha most a gimi elején vagy, én azt mondom, használd ki a nyarat és legyél fiatal, mert ezek a szabad percek nem jönnek vissza :/

Ha óráról órára tanulsz, akkor nem lehet baj. Tényleg sok esetben nem lexikális tudás kell, hanem csak józan paraszti ész. Ha meg szeretnél átnézni dolgokat, akkor a követelmény alapján ismételj. De mindig az legyen szem előtt, amit el szeretnél érni, legyenek céljaid, terveid. Ezen jobban el lehet csúszni... Vagy megtanulhatsz mindent, aztán eldöntöd mit szeretnél az életben :)

2020. jún. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Van célom, ezt le is írtam sztem és tudom és sajnálom is hogy fiatalon még nem éltem de a felnőtt kor nem szórakozás lesz, hanem kemény és úgyvagyok hogy minnél előbb meg kell tanuljam ezt. Az éretségire nekem nem elég józan paraszti ész, mert hátrányos helyzetű vagyok és emiatt is aggódom ezen. Az lehet hogy óráról órára kellene tanuljak majd, nem tehetek mást, de a 10. Anyagot meg 11.- be vesszük, a 11.-est meg az érettségi évben?! Ez lesz. Utálom is ezt az iskolát, de nem tudok elmenni innen.
2020. jún. 24. 21:12
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én iskolában is így van, egyedül a kémia anyagot fejeztük be normálisan. Meg szerintem mindenhol így van. Ismerek egy valakit akiknek egyes tárgyakból 2 teljes témakör is lemaradt. Szerintem nyáron ne tanulj, fölösleges, mert amik kellenek, azt úgyis megtanulod. Szerintem fölösleges ráparázni, a tanárok hibája lesz ha nem adják le az anyagot.
2020. jún. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Akkor nézd át az érettségi követelményeket és az alapján kezdd el átnézni az anyagot. Nyelvre menj rá nagyon és tegyél le egy előrehozottat év végén. Én két emeltet csináltam a plusz száz pontért (nyelv és magyar).


Matek nem beugratós, ha megtanulod, ami kell, akkor az menni fog. Arra kell ott odafigyelni, hogy először nézd egyszerűen az egészet, nem szabad túlbonyolítani, mert sokszor nagyon egyértelmű a megoldást, de kapásból sin, cos számolást húzunk elő, mert megszoktuk.


Magyarnál olvasd el a kötelezőket, legalább egy-két olvasónaplót. A sémát kell megérteni. A szövegértés mindig könnyű középszinten, a gyakorlati szövegtípust be lehet gyakorolni. A műelemzésnél a műelemzés lépéseit nézd át, gyakorolj.


Törinél az összefüggéseket próbáld megérteni.


Mindenképp kérdezd meg a tanáraidat, hátha adnak pár jó tanácsot, vagy segítenek. Az érettségi megoldókulcsokban nézd át mire adnak pontot, mik az értékelési szempontok.

2020. jún. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
És ne ess pánikba :D #3-as jól mondta, a nyár a tied, ne vidd túlzásba a tanulást.
2020. jún. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy pontosan melyik tárgyra gondoltál, én már egyetemista vagyok, de gimiben alig fejeztünk be valamit. Töriből pl. nagyon le voltunk maradva, a 12.-es anyag utolsó részét nem is vettük, hanem magunknak kellett átnézni, de szerintem nem is volt érettségiben. Irodalomból ennyire nem voltuni lemaradva, de utolsó évben már ott is szelektáltunk. Ne parázz, szerintem felesleges tanulnod! Ha valamire nem jut idő, majd a tanár kihagyja a nem fontos részeket, ő tudja (remélhetőleg), mi nem annyira jellemző érettségin.
2020. jún. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a valaszt! Az megfogod hogy egyszer leszünk fiatalok és még nem volt hobbim.

Am a tanárok sem értenek a dolgukhoz, kívéve a töri tanár. Csak ő tanít rendesen. A többi nagyon selejt. Van olyan tantárgy ahol a diákok többet tudnak. XD

2020. jún. 25. 11:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!