Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért kell az egyetemi beíratk...

Miért kell az egyetemi beíratkozáshoz a saját névre szóló lakossági folyószámla száma?

Figyelt kérdés
Nekem még nincs folyószámlám és nem akarok feleslegesen nyitni egyet, hisz' ha nincs rajta pénz, akkor is kell kezelési költséget fizetni. Az egyetem miért kér ilen számlát?
2010. aug. 1. 16:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan számlát nyitsz, ami kedvező feltételeket biztost egyetemistáknak, fiataloknak, akkor nem. Pl. otp junior vagy cib cibezz stb.

Én is nyitottam egyet, kikerülni nem tudom.

2010. aug. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert mindent azon tudsz intézni. Oda küldik az ösztöndíjat, azon keresztül kell fizetned UV díjat vagy akármi.
2010. aug. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
UV-t, kolit azt fizetheted a suli pénztárnál is kp-ben. Viszont kell a bankszámla mert oda küldik az ösztöndíjat, vagy szoc.támot, BURSA-t.
2010. aug. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

mert minden pénzforgalmat azon keresztül kell bonyolítani. onnan fizetsz be mindent, és oda is kapsz mindent.


egyébként majdnem minden banknak van direkt egyetemistákat célzó számlacsomaga, ami ingyenes.

cibezz-t ajánlom! tavaly még OTP-s voltam, de azok szemetek és átjöttem.

2010. aug. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg MKB Student. Ott sincs kezelési költség. Utána kell nézni ezeknek, pár éve tényleg úgy volt, ahogy írod, de haladunk a korral. :D
2010. aug. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Azért kell nekik saját bankszámla, mert mindenfajta ösztöndíjat, amit neked utalnak, névre szólóan utalnak, és ha más nevén van a számla, mint akinek a pénzt utalják, akkor sok bank egyszerűen nem utalja át, mert nem egyezik meg a név.

Emellett most még azt gondolod, hogy minek neked egy bankszámla, de rá fogsz jönni, hogy nem is rossz dolog az. Pl. ha valami nagyobb összeget kell kifizetned, akkor nem kell sok pénzzel a zsebedben mászkálnod. Mellesleg én is a Cibezz-t tudom ajánlani, én is náluk vagyok, soha nem volt velük semmi problémám.

2010. aug. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Mostmár világos. : )
2010. aug. 1. 19:17
 8/12 A kérdező kommentje:
Akkor inkább Cibezz mint OTP junior?
2010. aug. 1. 19:17
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
igen cibezz, otp-re ne is gondolj!
2010. aug. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
de miért???
2010. aug. 1. 19:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!